in ,

Altay’da efsane günler

1980’deki Türkiye Kupası zaferinin mimarlarından Ayfer Elmastaşoğlu ile Zafer Bilgetay, yıllarca omuz omuza forma giyip kupa kaldırdıkları Teknik Direktör Mustafa Denizli ile buluştu

Süper Lig’de Vavacars Fatih Karagümrük ile 17 Ekim Pazar günü oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Altay’da efsane isimler Ayfer Elmastaşoğlu ve Zafer Bilgetay, Teknik Direktör Mustafa Denizli’yi ziyaret etti. Türkiye Kupası’nı 1967’de futbolcu, 1980’de teknik direktör olarak havaya kaldıran ve bunu başaran ilk kişi olan Elmastaşoğlu ile yine 1980’deki zaferin önemli isimlerinden Bilgetay, hafta içinde Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde eski takım arkadaşları Denizli ile zaman geçirdi.
Elmastaşoğlu ve Bilgetay ile yıllarca omuz omuza forma giyip kupa kaldıran Denizli, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Altay, çok büyük ve köklü bir aile. Altaylılık önemli bir kimlik. Bunu, gelecek kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız” dedi. 1980’deki Türkiye Kupası finalinde Galatasaray ile karşılaşan Altay, İzmir’deki ilk maçı rahmetli Ümit Kayıhan’ın golü ile 1-0 kazanmış, ikinci karşılaşma Mustafa Denizli’nin penaltısıyla 1-1 sona ermiş ve Altay, kupayı İzmir’e getirmişti.
Bu arada adalesindeki sakatlığı nükseden Martin Rodriguez’in tedavisine başlandı. MR’ı çekilen 27 yaşındaki Şili’li oyuncunun tedavi sürecinin beş haftayı bulması bekleniyor. Diğer yandan Eren Erdoğan’ın da tedavisi devam ediyor.

ALTAY’IN GURUR GÜNÜ

Altay Kulübü, tarihinin en önemli günlerinden birini kutlamanın gururunu yaşıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 14 Ekim 1925 tarihinde Altay’ın Kordon’daki Türk Ocağı binasını ziyaret ederek efsane futbolcu Hamit Aslan ile sohbet etmiş, anı defterine ise “Altay Spor Kulübü’nde tanıdığım gençlik iftihara şayandır. Bu gençlik müvacehesinde istikbalin kuvveti ve saadeti en bariz görülmektedir.” yazısını kaleme almıştı.

bebeklere-yanlislikla-koronavirus-asisi-yapildi-iddiasi

En etkili koronavirüs aşısı açıklandı… 76 kat arttı!

kani-beko-atik-kagit-toplayan-iscilerin-sorunlarini-meclise-tasidi

Kani Beko atık kağıt toplayan işçilerin sorunlarını meclise taşıdı