in ,

Altay’ın efsanesi Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü

Fenerbahçe, Tahir Karapınar’ın futbol akademi altyapı koordinatörü olarak göreve getirildiğini açıkladı. Karapınar, 2019-2020 sezonunun kalan bölümünde A takımının teknik heyeti ile birlikte sahaya çıkacak

altayin-efsanesi-fenerbahcenin-yeni-teknik-direktoru

Sarı-lacivertlerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Tahir Karapınar, yeniden yapılandırılmakta olan Fenerbahçe Futbol Altyapı organizasyonumuzda futbol akademi altyapı koordinatörü olarak göreve getirilmiştir. Altyapımızda göreve başlayan Karapınar, kariyerinde Türkiye Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar antrenörlüğü ve teknik sorumluluğu, Milli takım Ege ve Akdeniz bölge sorumluluğu görevlerinde bulunmuştur. Bununla birlikte, Tahir Karapınar 2019-20 sezonunun kalan bölümünde Futbol A Takımımızın teknik heyeti ile birlikte sahaya çıkacak, sezonun tamamlanmasının ardından altyapıdaki görevine resmi olarak başlayacaktır. Tahir Karapınar’a camiamıza hoş geldin diyor; kendisine başarılar diliyoruz” denildi.

Tahir Karapınar kimdir?

Tahir Karapınar, 20 Haziran 1967’de İzmir’de dünyaya geldi. Karapınar, futbol hayatı boyunca İzmir’de kaldı. Göztepe ve Altay formaları giyen deneyimli futbol adamı, 2002 yılında Siyah Beyazlı forma ile futbolculuk kariyerini noktaladı.

Tahir Karapınar, 2009 yılında da teknik direktörlük kariyerine Altay ile başladı. 53 yaşındaki Tahir Karapınar, son olarak 6 yıl önce Manisaspor’da yardımcı antrenörlük görevi yaptı.

Teknik direktör olarak sadece Altay’da görev alan Tahir Karapınar, 2011-12 yıllarında Gaziantepspor, 2013-14 yıllarında da Manisaspor’da yardımcı antrenörlük yaptı. Tahir Karapınar, son olarak 2017-18 sezonunda Konyaspor’da profesyonel takım antrenörü olarak görev almıştı.

karsiyaka-baskani-buyukkarci-31-aralik-itibariyla-borc-80-milyon-633-bin-tl

Karşıyaka’da bir futbolcuda korona virüs tespit edildi

60-yasindaki-adam-10-yasindaki-erkek-cocugunu-taciz-etti

60 yaşındaki adam 10 yaşındaki erkek çocuğunu taciz etti