in ,

Anne sevgisi ile kurulan KAR-İŞKAD 5.yılını kutladı

Karşıyaka İş Kadınları Derneği (KAR-İŞKAD) kuruluşunun 5. yılını ve yeni yılı kutladı.

anne-sevgisi-ile-kurulan-kar-iskad-5-yilini-kutladi

2016 yılında iş dünyasında kadın varlığını artırmak, yenilerini iş dünyasına kazandırabilmek için meslek edindirme kursları düzenleme, kadın odaklı projeler hazırlama, her alanda lider kadınlar yaratma amacıyla kurulan KAR-İŞKAD kuruluşunun 5. Yılını ve 2022 yılını Karşıyaka VE Hotels’te düzenledikleri etkinlikle kutladı.

Her yere uzanan, kadın elinin değmesi ile güzelleştiren, anne şefkati ile sarılan bir dernek olduklarını vurgulayan KAR-İŞKAD Başkanı Nil Güneri, 2016 yılından buyana sayısız projelerle insanlara dokunduklarını söyledi. Başkan Güneri yaptığı konuşmada; KAR-İŞKAD’ın değişik meslek guruplarında çalışan kadınlardan oluştuğunu belirterek şöyle konuştu. “2106 yılından bu yana birçok sosyal projeye imza atmakla gururluyuz.  Cezaevindeki annelerin, hastanede doğum yapan annelerin yanında olduk. Kadın hakları ile ilgili etkinlikler yaparken, Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin ruhuna lokma döktürdük, dualar ettik. Özel çocuklarımıza yıl başı balosu düzenleyerek çeşitli hediyeler vererek onları sevindirdik. Anneler Günü nedeni ile Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevinde bulunan anneleri ziyaret ettik. Oradaki annelere kuaför, manikür, pedikür hizmeti vererek anneleri sevindirerek, bir ilke daha imza attık. Çiğli Bölge hastanesinde yeni doğum yapan annelerin çocukları ile rahat bir ortamda kalabilmeleri için odalar döşedik…”

Salgın döneminde de çalışmalarını sürdürdüklerini, bütün çalışmalarının toplumun geniş kesimi tarafından takdirle karşılandığını da sözlerine ekleyen Başkan Güneri, bu başarının arkasında tüm üyelerimizin anne şefkati ile yaklaşımları yatıyor” dedi.

seyrek-satisina-yurutmeyi-durdurma-karari-chp-ilce-baskani-omer-guney-yanlis-hesap-bagdattan-doner

CHP İlçe Başkanı Ömer Güney: Yanlış hesap Bağdat’tan döner

iyi-parti-izmirde-kalkinma-projeleri-konferansi-duzenledi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale: 1,5 yıl içinde kur ve faiz problemini, enflasyonu çözeriz