in ,

Asgari ücret açıklanıyor!

2020 yılı için asgari ücret bugün yapılacak toplantının ardından açıklanacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücreti açıklayacak

asgari-ucret-belli-oluyor

Asgari Ücret Tespit Komisyonu‘nun dördüncü ve son toplantısı yapılıyor. Toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücreti açıklayacak.

Türkiye’nin gözü kulağı bu açıklamada

Asgari ücreti, yasa gereği 5’er işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor. Bu komisyonda, en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için işçi tarafını Türk-İş temsil ederken, TİSK işveren tarafı adına masada bulunuyor.

Pazarlık öncesi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 558 lira zam beklediklerini söyledi.

Asgari ücretin belirlenmesine ilişkin devam eden görüşmelerde 3 sendikadan ortak açıklama gelmiş. Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, 2 bin 578 TL’den geri atmayacaklarını duyurmuşlardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret görüşmelerine ilişkin, “İnşallah jestimizi yaparız da burada yapmayalım daha. Bakalım son geldikleri nokta nedir, onu da bir kendilerinden görelim. İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız” ifadelerini kullanmıştı.

menemende-iki-ayrilik

 Menemenspor, 2 futbolcuyla yollarını ayırdı

dijital-donusum-is-dunyasina-faydali

Dijital dönüşüm iş dünyasına faydalı