in , ,

Aydın’dan İzmir’e et’te gıda köprüsü

Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Halk Ege Et, il dışındaki ilk şubesini Başkanlar Özlem Çerçioğlu ve Tunç Soyer’in de katıldığı törenle Buca’da açtı

halk-ege-et-buca-acildi

Buca ilçesi Menderes Caddesi üzerinde gerçekleşen açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ev sahibi Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü Aydın’dan selam getirdim. Bizler kırsal kalkınmaya çok önem veriyoruz. Türkiye’nin birçok belediyesinden burada Halk Ege Et şubesinde doğal ürünleri sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyorum. En büyük teşekkürüm büyükşehir belediye başkana. Bu organizasyonda çok yardımcı oldular. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise şunları söyledi: “Bugün gerçekten topuklu efe diye bir laf var ya bir kadına bu kadar mı yakışır? Türkiye’nin topuklu efesi Özlem Başkan’ımızla çok anlamlı bir iş yapıyoruz. Küçücük bir dükkan ama bütün Türkiye’ye muazzam bir mesaj. O mesaj, siz üretin kardeşim, biz bunu pazarlayacağız, her yere taşıyacağız, sizin ürününüz elde kalmayacak, benim vatandaşım da ucuz ve sağlıklı ürünle buluşacak. Bu projenin özü budur. Biz CHP’li 11 belediye başkanı olarak aylardır düzenli toplantılar yapıyoruz. En çok kafa yorduğumuz işlerimizden biri de bu, çünkü bu ülkede tarımı mahvettiler, dışarıdan gübreye, samana muhtaç ettiler. Dedik ki biz bu bereketli topraklarda tekrar üretimi başlatacağız. Üreticinin ürettiğini satın alacağız ve vatandaşlarla buluşturacağız. Bugün o büyük projenin ilk adımını atıyoruz. Konuştuklarımızı ilk defa hayata geçiriyoruz. Öncü adım Özlem Başkan adımıdır, bu yolu beraber açacağız ve bütün Türkiye’ye örnek olacağız. İzmir’den Aydın’dan yayılan bu ışık bütün Türkiye’yi saracak ve başka bir Türkiye mümkün. Bunu bütün Türkiye görecek. Bugünden sonra İzmir’de öncelikle Kemeraltı’ndan başlayarak Köy-Koop iş birliği içinde ve yedi bölgeden 81 vilayetten kooperatiflerin ürettiklerini İzmir, Aydın, Muğla’da satmaya başlayacağız. Bunun için üretici dükkanları açmaya başlayacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

Törene ev sahipliği yapan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da, Çerçioğlu ve Soyer’e teşekkürlerini sunarak, “Sosyal demokrat ve halkçı belediyecilik anlayışının ete kimliğe büründüğü en önemli uygulamalardan bir tanesi Halk Ege Et. Halk Ege Et’i Buca’mıza kazandıran özellikle İzmir’de Buca’yı seçen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza ve proje sahibi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkürler” dedi.

Erman Şentürk

yerli-otomobil-togg-tanitildi

Yerli otomobilimiz görücüye çıktı

izelmandan-kurulusa-ozel-turnuva

İZELMAN’dan kuruluşa özel turnuva