in ,

‘Aydınlık ve güneşli günler çok yakın…’

İkinci Olağan Kurultay öncesi hazırlıkların devam ettiğini belirten İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, “3’üncü kurultayımızı iktidar ortağı olarak kutlayacağız” dedi

iyi-partili-kirkpinar-herkes-evinde-mutlu-olsun

İYİ Parti, 20 Eylül pazar günü gerçekleşecek 2’nci Olağan Kurultayı’na hazırlanıyor. “Millet bizi çağırıyor” ana sloganıyla Altınpark’ta yapılacak olan kurultay, açık havada ve seyircisiz olacak. Kurultayda, Genel Başkanlık ile 50 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçimi yapılacak. Mevcut Genel Başkan Meral Akşener‘in şu an itibarıyla tek aday olduğu kurultayda, GİK ve MDK üyelerinin belirlenmesinde “çarşaf liste” yönteminin uygulanması düşünülüyor.
Kurultay öncesi Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, hazırlıklarının devam ettiğini belirtti. “Bu kurultayı çok önemsiyoruz” diyerek açıklamalarını sürdüren Kırkpınar, “Salgınla beraber seyircisiz, sadece delegasyonla yapılacak bir kurultay olacak. Buna siyasi parti temsilcileri, elçilikler ya da sivil toplum kuruluşları da dahil edilmeyecek. Delege kartlarımızla belirli alanlarda toplanacağız. Seçime geçildiği anda da 150’şer kişilik gruplar halinde oy kullanacağız. Rahat kıyafetlerle gelinmesi yönünde bir genelge var. Pandemi nedeniyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilecek. Bunun dışında bütün illerden otobüs kaldırılmayacak; delegasyon kendi imkanlarıyla gelecek. Biz de bunu kendi ilimizde değerlendirmiş, arkadaşlarımızın bu doğrultuda hareket etmesini tavsiye etmiştik. İnşallah her şey yolunda gidecek. Bizler de eskilerin deyimiyle dört başı mamur bir şekilde 2’nci Olağan Kurultayımız’ı gerçekleştireceğiz” dedi.
Seçimlerin çarşaf liste olacağı için delegasyon arasında yoğun bir iletişim trafiği olduğunu da söyleyen Başkan Kırkpınar, “İzmir’den milletvekillerimiz Musavat Dervişoğlu, Aytun Çıray ve bir de GİK Üyemiz Murat Cem Özdemir olmak üzere şu anda 3 isim var. Bu rakam 4 olur mu, bilemiyorum. Arkadaşlarımızın hepsi çok başarılı. Kim seçilirse seçilsin partimiz için başarıyla çalışacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDARLA GİDİLECEK’

Kurultay öncesi delegasyon ve vatandaşlara da seslenen İl Başkanı Kırkpınar, “Bir sonraki kurultayımız en az 2 yıl en fazla da 3 yıl içinde yapılacak. 3’üncü kurultayımızı iktidar ortağı olarak kutlamayı düşünüyoruz. Millet İttifakı’nın iktidarıyla bir sonraki kurultayımıza gideceğiz. Bu benim bir il başkanı olarak temennim ya da duam değil de hakikaten ülkenin gidişatına baktığımızda hem ekonomik hem salgın hem de dış politikayla ilgili bir sıkıntı ve çöküntü olduğunu gözlemliyoruz. Halkın Millet İttifakı’nın her iki bileşini ve paydaşlarına yönelik büyük bir umudu var. Dolayısıyla bu önümüzdeki süreçte hem İYİ Parti hem de ittifak paydaşları olarak hem yerelde hem de genelde kendi üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Kısacası aydınlık ve güneşli günler çok yakın” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

izmirde-depoya-kumar-baskini-188-bin-tl-ceza-kesildi

İzmir’de depoya kumar baskını: 188 bin TL ceza kesildi

84-bergama-kermesinin-ilk-gunu-muhtesem-konserle-taclandi

84.Bergama Kermesi’nin ilk günü muhteşem konserle taçlandı