in ,

Bakan Koca 4 günlük yasaktan önce konuştu

Sağlık Bakanı Koca, 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde kameraların karşısına geçti

bakan-koca-bugun-750-bin-asi-randevusu-alindi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Bilim Kurulu ile yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca‘nın sokağa çıkma yasağı öncesinde uygulanacak yeni tedbirleri açıklaması beklenirken konuşmasından satırbaşları şöyle oldu:

“Salgınla mücadelede bilgiyi örtmek salgın kadar tehlikelidir. Güven yoksa gereken mücadele yürütülemez. Tedbirleri uygularsak ölüm oranları düşüyor. Tedbirleri uygularsak hasta sayımız azalıyor, gerçek budur.

Erken teşhis ve tedavideki başarılarımız sayesinde yoğun bakımdaki hastalarımızın vefat oranı düştü. Artık yoğun bakıma gitme oranımızı da düşürdük.

Bu salgında kimse bana bir şey olmaz deme şansına sahip değildir. Korona virüs sağlıklı bünyeleri de yenmektedir, tedbiri her yaş grubunda da elden bırakmamak gerekmektedir. Normalleşmemiz sizlerin tedbirleri sıkı tutmanıza bağlı olarak gerçekleşecektir. Türkiye’de hastalığın seyri öngördüğümüz şekilde ilerliyor. Normalleşme takvimi değişmeyecektir. Bayram sonrası iyi olacaktır. Hiçbir umut tehdite dönmemelidir. Her gün virüsü daha iyi tanımalıyız. Her bilgi tedbir için gerekçemiz olacaktır. İzolasyondan ve sosyal mesafe kuralından taviz vermemeliyiz. Sokağa çıkma yasağına harfiyen uymalıyız. Salgının bu noktadan sonra nasıl seyredeceği tedbirlere nasıl sıkı sıkıya uyacağımıza bağlıdır.

Ramazanı tedbirleri gevşetmek için bahane olarak görmemeliyiz”

kazakistan-korona-hastanesini-13-gunde-insa-etti

Kazakistan, korona hastanesini 13 günde inşa etti

izmirli-bankaci-genc-iki-kez-negatif-cikti-covid-19dan-oldu

Son 24 saatte 117 kişi vefat etti