in , ,

Bakan Koca İzmir’den duyurdu: İzmir’de bir ayda koronavirüs yüzde 42 arttı

Bir dizi toplantı için İzmir’e gelen Sağlık Bakanı Koca, İzmir’de bir ayda koronavirüs vakalarının yüzde 42 oranında arttığını açıkladı

bakan-koca-izmirden-duyurdu-izmirde-bir-ayda-koronavirus-yuzde-42-artti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İzmir’e geldi. Bir dizi toplantı gerçekleştirecek olan Bakan Koca, İzmir’e ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı.

Fahrettin Koca, “İzmir mercek altına aldığımız merkezlerimizden biri oldu, Yoğun nüfusa sahip olması nedeniyle İzmir önemli bir nüfus yükünü taşıyor. İzmir’in ülke çapında salgının kontrolü adına Türkiye için önemli bir yeri var. Hastanelerimizdeki doluluklar son dönemde sorun olmaya başladı. İzmir’de bir ay öncesine göre yüzde 42 oranında vaka artışına şahit olduk. Aldığımız sıkı tedbirlerin ardından bu artışı kontrol altına aldık. Son bir haftada vaka artışı  yüzde 10’lara düştü. Hatta önümüzdeki haftalarda İzmir’de koronavirüs vaka artışı stabil hale gelecektir. İzmir’de zatürre oranı yüzde 8,2’den 4,9’a kadar düştü. Hastane yatışlarında da stabil döneme girdik. Alacağımız tedbirlerle hastane hasta yükünü almayı hedefliyoruz. İzmir’de 445 ekiplik bir filyasyon ekibi sahada büyük bir hızla çalışıyor. Her ekibin 3 kişiden oluştuğunu da belirtelim. Temaslıları ne kadar erken tespit edebilisek mücadelemiz daha çabuk başarıya ulaşacaktır. Temizlik, maske ve mesafe tedbirleri ne kadar elden bırakılırsa durum ağırlaşıyor. İzmir’den sesleniyorum, tüm hemşehrilerimiz bu kurallara riayet etsinler” diye konuştu. Bakan Koca ayrıca, önce İzmir İl Sağlık Müdürü Burak Öztop ile bir toplantı gerçekleştirecek ardından da Ege Bölgesi illeri koronavirüs değerlendirme toplantısına başkanlık edecek.

izmirde-korkutan-bomba-patlama-2-kisi-yaralandi-araclar-hasar-gordu

İzmir’de korkutan patlama: 2 kişi yaralandı, araçlar hasar gördü

gaziemir-belediyesinden-uzaktan-egitime-destek-projesi

Gaziemir Belediyesi’nden uzaktan eğitime destek projesi