in ,

Bakan Koca: “Vaka sayılarını tabloya eklemeyi planlıyoruz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uzun süredir tartışmalara neden olan vaka-hasta sayıları konusunda açıklama yaptı. Koca vaka sayılarını açıklamayı planladıklarını söyledi

turkiye-koronaviruse-ne-kadar-bagisiklik-kazandi-ikinci-testler-basliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Temmuz’dan sonra test yaptığımız grubun özelliği nedeniyle sadece semptomlu hastaları bildirdiğimiz için veri tablosunda gerçek mahiyetin anlaşılması adına hasta ismini kullanmayı tercih ettik. Bu konuda haksız ithamlarla karşılaştık. Dünyadaki hasta karşılaştırmalarında uyum sağlamak, sistemi riske eden durumu yansıtmak amacıyla ağır vakalarımızın sayısını da paylaşmayı tercih ettik.

Sağlık personelimizin insanüstü gayretlerine yol açan yer yer hastanelerde bizi zor duruma düşüren hastaneye yatmak zorunda kalan hastalardır. Hasta sayılarımızı, ağır hasta sayılarımızı her gün eksiksiz kamuoyuyla paylaştık. Vatandaşımız pozitif çıkan, evinde takip edilen, izolasyonda tutulan vakaların hepsinden haberdar olmak istiyor. Bu vakalarla ilgili her türlü bilgi sistemimizde kayıtlı. Filyasyon ekibimizin tespit ettiği temaslılar da sistemimizde işlenmektedir.

Yakın zamanda günlük olarak paylaştığımız koronavirüs tablosunda bu vaka sayılarını vatandaşlarımızla paylaşmayı planlıyoruz” dedi.

silahli-saldiriya-ugrayan-20-yasindaki-genc-hayatini-kaybetti

20 yaşındaki Harun Can Gerengi otomobilde silahlı saldırıya uğradı, hayatını kaybetti!

dso-turkiyedeki-verilerden-haberdar-degildik

İzmir vaka sayılarında üçüncü zirveyi yaşıyor