in ,

Başkan Sürekli’den Sağlık Haftası mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Dünya Sağlık Örgütü Anayasasında yer alarak, 1948 tarihinde yürürlüğe giren ve 7-13 Nisan arasında tüm dünyada kutlanan ‘Sağlık Haftası’ nedeni ile bir mesaj yayımladı

surekli-olsun

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘Sağlık Haftası’ nedeni ile yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’Sağlık; insan hayatında başka hiçbir durum ya da kavramla yeri doldurulmayacak bir değerdir. Her işin başıdır, her adımın gereğidir. Sağlıklı insanlar ve toplumlarla hayatın tüm alanlarında yol alabiliriz. 2020 yılının, 7-13 Nisan Sağlık Haftası ne yazıktır ki; bize bu gerçeği en çarpıcı yüzüyle göstermektedir. Tüm dünyayla birlikte bizi de tehlike çemberine alan Covid-19’a karşı, tarihi bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi verirken de, sağlığın değerini bir kez daha anlamakla kalmıyor, sağlam bir sağlık sisteminin bir ülke için ne kadar önemli olduğunu da görmüş oluyoruz.’’ dedi.

Bugün, hiç kimseye muhtaç olmadan salgın hastalıkla savaşıyor..

‘’Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz!’ derken, duyduğu güveni, bugünkü yaşadığımız sıkıntılı süreçte bir kez daha anlamış bulunuyoruz.’’ diye sözlerine devam eden Başkan Sürekli, ‘’Sağlık sisteminin tesisinde ve işleyişinde; bilim insanı, çalışanları ve ekipmanı ile büyük reformlar gerçekleştirerek geldiğimiz nokta, bugünkü mücadelemizin en büyük dayanağını oluşturuyor. Sağlık alt yapımızın ve bu alanda çalışan doktor, hemşire, teknisyen ve diğer tüm personelimizin birikim ve fedakarlıklarının en büyük gücümüz olduğuna inanıyoruz. Bugün, hiç kimseye muhtaç olmadan salgın hastalıkla savaşıyor, iş gücü, malzeme ve ekipman eksiği duymuyorsak; bu, en büyük hayali şehir hastaneleri olan bir Cumhurbaşkanımız olmasından ve dolayısı ile hükümetimizin sağlık alanındaki öngörüsünden, yapılan reformlardan kaynaklıdır. Milletimizin bu dönemde bizlere duyduğu güven, sürece örnek bir dayanışma ile verdiği destek de örnek boyuttadır. İnşallah, hep birlikte gücümüzü sonuna kadar doğru kullanacak; bu salgın tehlikesini sıfırlayarak, bu sınavdan başarı ile geçeceğiz.’’ dedi.

İnşallah, bu kötü günleri, birlik ve beraberlik içinde..

Başkan Kerem Ali Sürekli sözlerini şu şekilde bitirdi; ‘’Bu duygu ve düşüncelerle; bu olağanüstü durumda, olağanüstü bir çabayla görevlerini yapmakta olan sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyor, her birine minnetlerimi sunuyorum. Milletimiz de onlar da biliyorlar ki, her daim yanlarındayız. Salgın hastalık nedeni ile ebediyete intikal eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavileri devam edenlere acil şifalar diliyorum. İnşallah, bu kötü günleri, birlik ve beraberlik içinde en kısa sürede geride bırakmış olacağız.” dedi.

karsiyaka-carsisindan-sonra-bayrakli-sevgi-yolu-da-kapatildi

Karşıyaka Çarşısı’ndan sonra Bayraklı sevgi yolu da kapatıldı!

aliaga-emniyetinden-korona-uyarisi

Aliağa emniyetinden korona uyarısı