in ,

Başkan Tugay’dan mecliste Bosna anması

Karşıyaka Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı 3. Birleşimi gerçekleştirildi, Başkan Tugay katledilen Boşnak vatandaşları gündeme aldı

baskan-tugaydan-mecliste-bosna-anmasi

Zübeyde Hanım Nikahevi’nde gerçekleşen Karşıyaka Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısında, önergeler oylamaya sunuldu. Tüm önergelerin oy birliğiyle kabul edildiği toplantı öncesi konuşmasına Boşnak vatandaşları vurgulayarak başlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bundan 25 yıl önce Srebrenitsa’da katledilen Boşnak vatandaşları hatırlattı ve yaşananların hafızalardan silinmemesi gerektiğini söyledi.

‘KINIYORUM’

Acı bir olay olduğunu ve anılması gerektiğini vurgulayan Başkan Tugay, “Bosna’da 11 Temmuz 1995 tarihinde başlayan ve 8 bin 372 Bosnalı soydaşımızın, dindaşımızın katledildiği soykırım, hepimizin her yıl içi yanarak hatırladığı bir olaydır. İnsanlığın en acı ve utanç verici olaylarından biriydi. 11 Temmuz’da, orada katledilen insanlarımızı anacağız. Srebrenitsa soykırımını yapan ve göz yuman herkesi bir kez daha kınıyorum. Tekrarlarının hiçbir zaman yaşanmamasını diliyorum. Bunun için insanlık olarak hepimizin ortak irade göstermesi gerektiğini söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ALAŞEHİR KARDEŞ ”

Konuşmasında, bugün Karşıyaka’nın kardeş belediyesi olan Alaşehir Belediyesi’nce yaptırılan Karşıyaka Parkı’nın açılış törenine katıldıklarını belirten Tugay, “Alaşehir Belediyesi tarafından çocuklar ve gençlere yönelik, bizim de bazı araç, gereç ve malzeme desteği verdiğimiz bir parkın açılışı yapıldı. Açılış törenine bizi de davet ederek onurlandırdılar. Bütün Karşıyakalılara Alaşehirlilerin selam ve sevgilerini getirdik. Bundan sonra diğer kardeş belediyelerimizle de benzer çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk

bakan-koca-alinan-yeni-tedbirleri-acikliyor

Bakan Koca açıkladı: Taburcu edilen hasta kadar yeni hasta geliyor

tekrar-tbmm-baskani-secilen-sentoptan-tesekkur-konusmasi

Tekrar TBMM Başkanı seçilen Şentop’tan teşekkür konuşması