in ,

Bayram tatlısı hayırseverlerden

Konak’ın Basmane semtinde hayırseverler arife ve Ramazan Bayramı’nın ilk gününde 150 aileye bayram tatlısı ulaştırdı. Adana, Mersin, İzmir, Mardin ve Mardin’in bazı köylerinde eş zamanlı yapılan baklava ikramı İzmir’de JU-TE-KA Spor Kulübü Başkanı Münir Tunç öncülüğünde yapıldı

bayram-tatlisi-hayirseverlerden

Fadi Ramadan Hıdır, Hıdır Elmelle, Muhammed Yakup, Kemal Demir, Mahmut Silo, Ahmet Rammo, Kadir Çetin, Abu Aziz ve adını vermek istemeyen bir avukatın desteğiyle yüzlerce aileye baklava ikramı yaptıklarını belirten JU-TE-KA Spor Kulübü Başkanı Münir Tunç, “Dünyanın farklı yerlerinden bize ulaşan, bizleri unutmayan hayırsever dostlarımız bundan önce de Basmane halkına yardımlarını gönderdiler. Bugün de evlerinden dışarı çıkamayan insanlarımıza bayram tatlılarını ikram ediyorlar. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
Tunç, mahalle muhtarlarıyla beraber belirledikleri ailelere bayram tatlısını ulaştıracaklarını belirterek, “Pandemi kısıtlamalarından dolayı mahalleli dışarı çıkamıyor. Bizler evlerine kadar teslim ediyoruz. Mahalle muhtarlarımız da belirledikleri ailelere ulaşıyor. Basmane’de faaliyet gösteren STK’ler, esnaf ve dostlar olarak ihtiyaç sahibi insanlarımızla dayanışma içinde olmaya çalışıyoruz. Zor zamanlardan geçiyoruz ve zorluğu aşmak için paylaşmak gerekir” diye konuştu.
Tunç, İzmirliler başta olmak üzere, tüm insanlığa bayramın huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Mazlum Vesek

bayramda-sehit-acisi-ozel-harekat-polisi-veli-kabalay-sehit-oldu

Bayramda şehit acısı… Özel Harekat Polisi Veli Kabalay şehit oldu

guzelbahcenin-gururundan-bir-basara-daha

Güzelbahçe’nin gururundan bir başarı daha