in ,

Belediye etkinliğiyle Almanya’ya gidip dönmemişlerdi! Vali yardımcısı ve 3 personel görevden alındı

Vali Yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Bakanlıkça, 2 kamu görevlisi de valiliklerce görevden uzaklaştırıldı.

ucuslar-basliyor-hangi-sehirlere-olacak

İçişleri Bakanlığı’nca Malatya’da hizmet pasaportları düzenlenerek bazı kişilerin haksız yere yurt dışına gönderildikleri iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, Vali Yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Bakanlıkça, 2 kamu görevlisi de valiliklerce görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı‘ndan yapılan açıklama şöyle;

“(Malatya’da hizmet pasaportları düzenlenerek bazı kişilerin haksız yere yurt dışına gönderildikleri iddiası) Vali Yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü, Bakanlığımızca;  2 kamu görevlisi de valiliklerince olmak üzere; 4 personel görevden uzaklaştırılmıştır.
Ayrıca son günlerde benzer şekilde gündeme gelen diğer yerel yönetimler hakkında da inceleme ve soruşturma çalışmalarımız devam etmekte olup, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün 16 Nisan 2021 tarihli yazısıyla suistimallerin önlenmesi amacıyla tedbirleri arttırıcı yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, mahalli idarelerce yurtdışına görevlendirilen kamu personeli olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi uygulaması geçici olarak durdurulmuştur.” (DHA)

 

hayvan-haklarina-dikkat-cekmek-icin-mersinden-yola-cikan-semih-igdigul-izmire-vardi

Hayvan haklarına dikkat çekmek için Mersin’den yola çıkan Semih İğdigül, İzmir’e vardı

izmirde-yasayan-hanife-kaya-annesinin-olum-yil-donumunu-uzaktan-goruntulu-andi

İzmir’de yaşayan Hanife Kaya, annesinin ölüm yıl dönümünü uzaktan görüntülü andı