in ,

Bergama’da pazar yerlerine yasak ayarı

Cumartesi günleri açılan Bergama’nın en büyük 2.’nci halk pazarına gün ayarlaması yapıldı

bergamada-pazar-yerlerine-yasak-ayari

18-19 Nisan tarihlerinde hafta sonu için uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Cumartesi günleri açılan Bergama’nın en büyük 2. halk pazarına Bergama Belediyesi tarafından gün ayarlaması yapıldı. Pazarın bu süreçte Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Vatandaşlarımızın haftalık sebze ve meyve alışverişlerini yaptıkları semt pazarlarımız için yeni ayarlamalar yapıyoruz. Cumartesi pazarımız bundan böyle aynı yerinde Perşembe günleri açılacak” dedi.

Hafta sonu için kesinleşen ve daha sonra da devam edilebileceği açıklanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşların paniğe kapılmamasını isteyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Devletimiz tarafından alınan kararların her biri sağlığımızı korumak amacıyla alınıyor. Bu kararlar doğrultusunda biz de gerekli düzenlemeleri ve önlemleri anında alıyoruz. Vatandaşlarımız Perşembe günü kurulacak pazarlarımızdan alışverişlerini rahatlıkla yapabilecek” dedi.

PAZARTESİ PAZARI VE DİĞER SEMT PAZARLARI AYNI GÜNLERDİNDE DEVAM EDECEK

Düzenlemenin sokağa çıkma yasağı nedeniyle Cumartesi pazarı için yapıldığını ifade eden Başkan Koştu, “Eski beldelerimizde kurulan semt pazarlarımız ile 137 mahalleye hitap eden Pazartesi pazarımız aynı günlerinde kurulmaya devam edecek. Bütün pazarlarımızda tedbirlerimizi en üst seviyede alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Bunların yanında vatandaşlarımızdan gerekmedikçe sokağa çıkmamalarını rica ediyorum. Ayrıca 65 yaş üstü büyüklerimizin ve 20 yaş altı gençlerimizin herhangi bir cezai müeyyide ile karşı karşıya kalmamaları için sokağa çıkmamaları gerekiyor” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “PAZARLARDA YOĞUNLUK OLUŞTURMAMAYA ÖZEN GÖSTERELİM”

Pazartesi pazarı ve Perşembe gününe alınan Cumartesi pazarında yoğunluk oluşmaması için diğer semt pazarlarının bu süreçte kullanılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Koştu, “Bergamalı hemşehrilerimiz yılların vermiş olduğu alışkanlıkla Pazartesi ve Cumartesi pazarlarını daha çok kullanıyorlar. Oysa ki; bugünlerde sosyal mesafe kuralına dikkat etmemiz son derece önemli. 137 mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın eski beldelerde kurulan pazarları da göz önünde bulundurmaları ve kendi mahallelerine yakınlık derecelerine göre bu pazarları da tercih etmeleri çok önemli. Böylelikle ilçemizin 2 büyük pazarında kalabalık oluşumunun da önüne geçebiliriz. Biliyorum insanın alışkanlıklarını değiştirmesi hiç kolay değil. Ama Koronavirüs illetinden zarar görmemek için bunu yapmalıyız” dedi.

uzmanlardan-siyah-maske-uyarisi

Uzmanlardan siyah maske uyarısı: Aman dikkat!

evde-kalanlara-sac-bakim-onerileri

“Evde kalanlara” saç bakım önerileri