in ,

“Beydağ’da tarım ve hayvancılık revaçta”

AK Parti Beydağ İlçe Başkanı Aydoğdu, ilçede tarım kadar hayvancılığında revaçta olduğunu söyledi, “Destek istiyoruz” dedi

beydagda-tarim-ve-hayvancilik-revacta

AK Parti Beydağ İlçe Başkanı Ogün Asil Aydoğdu ilçede başlayan karakılçık buğday hasadının sadece ilçeye değil Küçük Menderes havzasına da büyük yararı olduğunu düşündüğünü söyledi. Aydoğdu, “Tarım büyük bir yer kaplıyor fakat hayvancılıkta en az tarım kadar popüler. İlçemizde 0 faiz ve geri ödemeli kredi ile pek çok insan hayvancılığa başladı. O kadar çok insan hayvancılıkla uğraşmaya başladı ki inşaatçılar sürekli ahır yapıyor. Bu anlamda çok güzel bir yönelim var” dedi.

‘BAKANLA GÖRÜŞTÜK’

Uzun zamandır ilçede yeni iş kolları ve istihdam anlamında büyük bir değişim olmadığını belirten Aydoğdu, “Elbette bu yerel yönetimin hatası. İş adamları dışarı yatırım yapıyor. Burası gelişmedi ama bunun bize avantajı oldu. Tarıma ve hayvancılığa iyice yöneldik. Öyle ki Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile görüştük, IPARD Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri istiyoruz. Aydın ve Manisa’da var. Küçük Menderes Havzası yani Beydağ dahil bu bölge hayvancılık ile uğraşıyor. Kent merkezinden uzaktayız. Bu şekilde çok fazla gelişebilir bu bölge. Avrupa Birliği standartlarına uygun bir tesis yapıyorsunuz. Kendi cebinizden 1 trilyona mal ettiğiniz bu tesisin maliyetinin yüzde 70’i geri ödüyorlar. Böylece sizin yaptığınız iş kat ve kat artarken aynı zamanda istihdama katkıda bulunabiliyorsunuz. Bölgenin kalkınmasında büyük katkısı olabilir” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

‘Türk çiftçisi buna uyum sağlayacak’

taksicilerden-ibbnin-yeni-taksi-projesine-tepki

İstanbul’daki yeni taksi projesine İzmir’deki taksicilerden tepki!