in ,

Beydağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü törenle kutlandı

Beydağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Şenlikleri ile 29. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen kutlamalar Beydağ Belediyesi kültür Merkezi’nden etkinliklerin yapılacağı Atatürk Anıtı’na kadar gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı.

beydagin-dusman-isgalinden-kurtulusunun-99-yil-donumu-torenle-kutlandi

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende Beydağ Kaymakamı Fırat Kadiroğlu,  Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İzmir milletvekillerinin gönderdiği kutlama mesajları okundu.

Törende Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yapan Başkan Yılmazlar, “Bugünleri bizlere emanet eden koca yürekli insanlar adına büyük bir sorumluluk taşıyoruz. O gün tüm zorluklara rağmen, emperyalist güçlere karşı dimdik ayakta duran bir milletin torunları olarak, bugün ülkemiz üzerinde yaşanan oyunlara boyun eğmemeli ve 99 yıl önceki ruh ile dimdik ayakta durmalıyız.

Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın dile getirdiği “Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yaşatacak ve koruyacak olan sizlersiniz” sözünü kendimize rehber almalı, çalışmalı, üretmeli ve geliştirmeliyiz. Bu kapsamda Beydağ Belediyesi olarak, dokusuyla, kültürüyle, tarihiyle, gelişen çehresiyle, mutlu halkı ve esnafıyla tek yürek olarak, gelişmiş bir kent yaratarak, çağa ayak uyduran bir Beydağ hedefimize hiç durmadan yürüyeceğiz.

Saygılar sunar, hepinize iyi eğlenceler dilerim…” dedi.

Törenin devamında Artvin Valisi Yılmaz Doruk’a Türk Bayrağı, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran’a kurtarılmış vatan toprağı, Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e de sembolik kentin anahtarı verildi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu törende, İzmir Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran takımı, Ödemiş Kuvay-ı Milliye Efe Grubu, Ödemiş İlkkurşun Efe Grubu ve Balkan Göçmenlerinin Kültürünü Yaşatma, Araştırma ve Dayanışma Derneği Folklor ekiplerinin halk oyunları gösterisi sunulup şiirler okundu.

Beydağlı incir üreticilerinin katıldığı geleneksel incir yarışması düzenlenerek Beydağ’ın en kaliteli ve en lezzetli inciri seçildi. Halıköy Mahallesinden Ersin Yaylan birinci, Eğridere Mahallesi’nden Raşit Karakulak ikinci olurken Çamlık Mahallesinden Taşkın Yüksel üçüncü oldu. Ödülleri Kaymakam, Belediye Başkanı ve Jandarma Komutanı tarafından verildi.

Kutlamalar geçiş merasimiyle sona erdi.

pandemide-kocam-beni-dovuyor-aramasi-artti

Boşanması aşamasındaki karısını öldürmeden önce internetten cezaları aratmış

12-yasindaki-teyze-ve-14-yasindaki-yegen-her-yerde-araniyor

12 yaşındaki teyze ve 14 yaşındaki yeğen her yerde aranıyor