in ,

Bornova’da 9 Eylül coşkusu Fatih Erkoç ile yaşanacak

Bornova Belediyesi İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül’ü birbirinden özel etkinliklerle kutlayacak. 8 Eylül akşamı düzenlenecek kortej geçişi ve ardından gerçekleşecek Fatih Erkoç konseri ile başlayacak etkinlikler, 9 Eylül sabahı Kurtuluş Savaşı’nın sembol alanlarından olan Belkahve’de devam edecek.

bornovada-9-eylul-coskusu-fatih-erkoc-ile-yasanacak

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’ü coşku içinde kutlayacaklarını söyledi. Kutlamaların 8 Eylül akşamı Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na uzanacak kortej geçişi ile başlayacağını belirten Başkan İduğ, “Ardından usta sanatçımız Fatih Erkoç, Caz Trompet Sanatçısı,Besteci Tolga Bilgin ve Friends Bigband ile birlikte olacak. 9 Eylül sabahı ise her yıl olduğu gibi Belkahve’deki 16.5 metrelik Atatürk Heykeli önündeki törenlerde buluşacağız.” diye konuştu.

Bornova ve Bornovalılar’ın  Büyük Önderimiz Atatürk ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyete her zaman sahip çıktığını söyleyen Başkan İduğ, “Bornova bir Atatürk İlke ve İnkılaplarına sonuna kadar bağlı bir Cumhuriyet kentidir. Vatan uğruna canlarını hiçe sayan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Tüm Bornovalılar’ı ellerinde Ayyıldızlı Bayraklarla kurtuluş coşkumuza katılmaya davet ediyorum ” dedi.

Fotoğrafaltı:

Selman-gunaydin

Başkan Günaydın’dan 7 Eylül mesajı

42-ilde-feto-operasyonu-semih-terzinin-oglu-ve-213-kisiye-gozalti-karari

40 ilde FETÖ operasyonu: Semih Terzi’nin oğlu ve 213 kişiye gözaltı kararı