in ,

Bornova’nın ‘İyilik melekleri’

Bir Melek Bin Melek Olsun Kurucu ve Yöneticisi Yusuf Dal, “Bornova’dan tüm Türkiye’ye iyilikte buluşmak isteyen insanlarla el ele veriyoruz” diye konuştu

bornovanin-iyilik-melekleri

Bir Melek Bin Melek Olsun” Yusuf Dal’ın öncülüğünde kurulan ve sosyal medya üzerinden yardıma muhtaç insanlara ulaşmaya çalışan bir dayanışma platformu olarak iki yıldır faaliyet gösteriyor. Platformun kurucusu Dal, iki yıl önce lösemili çocuklara destekle çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, “Hastanelerde insanların yaşadığı sıkıntıları gördük. Buna sessiz kalmak yerine dayanışmanın daha doğru olduğunu düşündük. O günden beri yardıma, desteğe muhtaç olan insanlara ulaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Otuz yıldır Bornova’da kuaförlük yaptığını ifade eden Dal, “Mahallelilik ruhuyla bu dayanışmanın sürmesini önemsiyoruz. Destekçilerimiz, gönüllülerimizden oluşuyor. Öğrenciler, çocuklar, hasta ve yaş almış insanlar önceliğimiz. İmece usulü bir dayanışma içindeyiz” sözlerine yer verdi.

Türkiye’nin doğusuna kitap ve ayakkabı gönderdiklerini belirten Dal, “Kızıltepe ve Hakkari’ye kitap ve ayakkabı yolladık. İzmir’de Naldöken, Çamdibi, Altındağ Mahallelerimiz’de bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunduk. Şu ana kadar 200’den fazla öğrencimize yardımda bulunduk. Hiçbir çocuğumuz üşümesin, yatağa aç girmesin diyerek kışlık mont, bere, eldiven gibi ihtiyaçlar konusunda kampanya yaptık” açıklamasını yaptı. Pandemi günlerinde de kendilerine sosyal medyadan ulaşan vatandaşların yardımına koştuklarını belirten Dal, “Hiçbir belediye veya vakıftan destek almıyoruz. Projelerimizi gönüllerimiz belirliyor. Destek olduğumuz aileleri takip ediyoruz. Yeni durumlarda yine yardımlarına koşuyoruz. Kanser tedavisi gören annelere destek olduk. Kök hücre ve kan bağışı konusunda da çalışmalarımız oldu” dedi. Dal, son olarak İzmir depreminde de gönüllüleriyle birlikte aktif bir yardım kampanyası sürdürdüklerinin altını çizdi.

MAZLUM VESEK / ÖZEL HABER

alper-kaya-als-hastalari

‘Mağdur hastaların sesini kim duyacak!’

izmirde-yasaklara-uymayanlara-1-milyon-liradan-fazla-ceza

Kısıtlamaya uymayanlara ceza: 2 milyon 369 bin 872 lira para cezası kesildi