in ,

“Buca’da demokratik bir yarış olmalı”

Ali Hıdır Uludağ, “Ben çoğulcu bir şekilde çalışıyorum. Bütün arkadaşlarımla iç içe bir çalışma şekli ortaya koymaya çalışıyorum. Demokratik bir yarış olacağına inanıyorum” diye konuştu

bucada-demokratik-bir-yaris-olmali

Buca CHP’de 29 Aralık’ta gerçekleştirilecek ilçe kongresi öncesi çalışmalarını birlik ve beraberlik anlayışı ile sürdüren adaylardan Ali Hıdır Uludağ, “Ben çoğulcu bir şekilde çalışıyorum. Bütün arkadaşlarımla iç içe bir çalışma şekli ortaya koymaya çalışıyorum. Demokratik bir yarış olacağına inanıyorum” dedi. Ege Telgraf’a konuşan Uludağ, “Başka bir arkadaşımız da çıkar mı çıkmaz mı onu henüz bilmiyorum. Tabi ki delegelerin vicdanına kalmış, empati yapamam fakat geçmişteki referanslarımız ve daha önceki dönemlerde yaptığım çalışmalardan bildiğim şey ise genellikle delegelerin bana olan sevgisi ve onların vicdanında kabul görüyor olmam. Emin olun benim bu işi mutlaka başaracağımıza dair inancımı tazeliyor “dedi. Demokrasi adına birden fazla aday olmasının önemli ve doğal olduğunun altını çizen Uludağ, “İnsanlar sonuçta seçmek ve seçilmek için yasal haklarını kullanıyorlar. Bu durumun seviyeli bir bayrak yarışı olarak anlamlandırılması gerektiğini düşünüyorum. Ben bütün Cumhuriyet Halk Partililere güveniyorum. Güvenmediğim bir arkadaşım yok. Onlarla beraber çalıştım yıllarca, beraber bugünlere geldik, onlar bizi bu noktaya getirdiler. Ben demokratik bir yarış olmasını istiyorum. Kırılmadan, dökülmeden gerçekleşmesini istiyorum. Buca’yı çizmek ve başkan olmak istiyorum. Ortak akıl ile tüm partililerle birlikte Buca’yı yönetmek istiyorum” dedi.
İktidara giden yolda ortak akıl ile çalışmanın öneminden bahseden Uludağ, çalışacak başaracağız. Tabii ki örgütümle buluşmak ve yerel yönetimin başarısını genel iktidara taşımak için mutlaka birlikte çalışmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Zaten partimizin evrensel hukuka dayalı bir sistemi ve değerleri var. Aynı zamanda bir programı var bu çerçevede çalışıp başarılı olup, en büyük projemiz ise iktidar olmak, bunu çok istiyoruz. Bu iktidar yolunu çalışarak sağlayacağız, başaracağız. Kadınıyla, genciyle çalışarak halkın tüm kesimlerine ulaşarak ve hangi partiye mensup olursa olsun hiç bir vatandaşımıza hiç bir ayrım yapmadan onlara ulaşarak partimizin program ve tüzüğünü anlatırken, neden iktidar olacağımızı da onlara anlatmak ve onları kazanmak istiyorum. Seçimler öncesinde bir sürpriz olamaz, yapmamız gerekenleri yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Uludağ’ı il eski Başkanı Rıfat Nalbantoğlu‘nun başını çektiği Mavi Liste’nin desteklediği biliniyor.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

Gazeteci – yazar – ekonomist Sezer Altan bugün Ege Telgraf Web TV’de

chp-bucada-surpriz-aday-harun-dusenkalkan

Buca’da seçime 10 kala sürpriz aday!