in ,

Buca’da esnaf için örnek dayanışma…

Corona salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için kolları sıvayan Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri, ilçe belediyesinden de destek alarak Bucalı esnaf sanatkarlara yardım eli uzattı

bucada-esnaf-icin-ornek-dayanisma

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile işyerlerini kapatan meslek kolları mensuplarının mağduriyetlerine dikkat çeken oda başkanı Turan Yazgan, ‘Kahveci, internet kafe, hamam, banyo, çay bahçesi ve çay ocakları, kafeler gibi işletmelerimizin faaliyetleri tamamen durdurulurken, pastahane, lokanta gibi işyerleri de sadece paket servis ile ayakta kalmaya çalışıyor. Herhangi bir kısıtlama getirilmediği için işyerine açamayan üyelerimizin durumu da parlak değil. Çünkü esnaf halka mal ve hizmet sunar. İnsanlar iki aydır sokağa çıkmıyor, esnaf işyerini açıyor, çoğunlukla siftah yapamadan kapatıyor’ dedi.

Belediye desteği

Toplumun çimentosunu oluşturan esnaf sanatkarlara destek olmak için kolları sıvadıklarını kaydeden Yazgan, ‘Bu noktada Buca Belediyesi en büyük destekçimiz oldu. Belediye başkanımız Erhan Kılıç’a esnaf kesimine gösterdiği ilgi ve duyarlılık için camiam adına teşekkür ediyorum. Her talebimize sıcak baktılar, her girişimimizi desteklediler. Esnaf zor günlerde kendisine yardım edenleri, samimi olan yöneticileri unutmaz’ diye konuştu.

Genelge kapsamında işyerlerini kapatan üyelerin listesini Buca Belediyesi’ne ilettiklerini söyleyen Başkan Yazgan, ‘Zor durumda olan bu üyelerimizin yarasını belediyenin paket yardım destekleri ile bir nebze olsun sarmaya çalıştık. Ayrıca işyerlerini açan berber-kuaför esnaflarımızı belirleyip Buca Belediyesi’ne ilettik ve bu işletmelerin hijyen ve dezenfekte temizliklerini yaptırdık. Başta Erhan Kılıç olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu süreç daha devam edecek. Oda olarak üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.

Hijyen Kiti

Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Yazgan ile oda yöneticileri, ilçedeki berber-kuaför ve güzellik salonu işletmecilerini ziyaret ederek hijyen kitlerini dağıttılar.

Ziyaretler çerçevesinde bin adet maske ile 500 adet siperlik dağıtan Başkan Yazgan, “Ülkemizde koronavinüs ile mücadelenin başarılı bir seyir içinde yürütüldüğünün göstergesi olarak berber ve kuaförlerimizin yeniden faaliyetlerine başlamasına bizler de çok sevindik. Toplumsal hayatta berber ve kuaförlerin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Üyelerimizi ziyaret ederek hem hayırlı olsun dileklerimizi ilettik hem de halkımıza hijyenik hizmet verebilmeleri için gerekli olan sağlık kitlerini teslim ettik’ şeklinde konuştu.

viruse-karsi-pandemi-akademi

İzmir’de virüse karşı Pandemi Akademi

ercument-ovalidan-covid-19-asisi-aciklamasi

Prof. Dr. Ovalı’dan korona virüs aşısı müjdesi