in ,

Çeşme’de ekmek kavgası “Vatandaşı kandırmayın!”

CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğulları’nın ‘Haddini bilsin’ ifadelerine AK Partili Başkan Etike’den yanıt geldi, “O sözleri iade ediyorum” dedi

cesmede-ekmek-kavgasi-vatandasi-kandirmayin

Çeşme’de ‘Çöp arabasında ekmek dağıtıldı’ tartışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike, sosyal medya hesabından, “Belediye başkanı VIP aracınızla halkı selamlamak yerine daha hijyenik araçlarla ekmek dağıtımı yapın” diyerek eleştirilerde bulunmuş, CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar da “Hayvan barınağına giden ekmekleri insanlara dağıtılıyormuş gibi göstermek ne ahlaka ne de siyasi etiğe sığar. Herkes haddini bilsin” diyerek tepkisini göstermişti. Kavasoğulları’nın sözlerine şimdi de Etike’den yanıt geldi. Etike, “Vatandaşı kandırmamaları gerektiğini, vatandaşa hesap vereceklerini, bir iş yaparken kaş yaparken göz çıkarmamalarını ve haddini bilecek birisi varsa biz değil, kendilerinin olması gerektiğini söylüyor sözleri aynen kendilerine iade ettiğimizi beyan ediyorum. Görünmeyen bir düşmanla mücadele verirken siyasi kavga oluşturmanın ve bize ‘Haddini bil’ demelerinin yersiz olduğunu düşünüyorum” dedi.
“Belediyenin ilgili kurum müdürü beni arayarak yüzde 95’ini hijyen koşullarına uygun dağıtıldığını fakat talep nedeniyle yüzde beşinin böyle bir araç ile dağıtımının gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını beyan etti” diyen Etike, “Çalışıp bir ekmek dağıtma çalışması yapıyorsunuz ama hijyen koşullarına uygun dağıtmanızı temenni ediyoruz açıklamasında bulunduk. Bu işten çıkmak için ekmeklerin barınağa gittiği iddia edildi. Çocuklar bile inanmaz. Beklentimiz, ‘Düzgünce dağıttık ama yüzde beşinde böyle bir sorun oldu, gerekli özeni göstereceğiz halkımızdan özür dileriz’ diyerek konuyu kapatmalarıydı. Çalışan herkese teşekkürlerimizi iletirken, işin başındakilerin vatandaşı kandırmamaları gerektiğini de tekrar söylüyoruz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

yazik-gunah-evimize-nasil-ekmek-goturelim

‘Yazık, günah! Evimize nasıl ekmek götürelim’

avrupa-birliginin-yol-haritasi-nasil-olacak

Avrupa Birliği’nin yol haritası nasıl olacak?