in ,

CHP Bayındır eski ilçe başkanı Aydilek’ten çarpıcı açıklamalar

CHP Bayındır eski İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek, cumartesi günü yapılacak ilçe seçimleri öncesi adaylığını koydu.

huseyin-behzat-aydilek

CHP Bayındır eski İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek, cumartesi günü yapılacak ilçe seçimleri öncesi adaylığını koydu. Delege seçimlerinden çok başarılı bir şekilde çıktıklarını belirten Aydilek, “Kazanacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Geçtiğimiz dönem CHP’de belediye başkan adayı olmak isteyenler için istifa süreci başladığında İzmir’de mevcut ilçe başkanları içerisinde istifasını resmen sunan ilk isim Bayındır İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek olmuştu. Bu dönem yeniden ilçe başkanlığı için adaylığını koyan Aydilek, “Geçen dönem, kötü bir dönem geçirdik. Elimizdeki belediyeyi kaybettik. Bu nedenle Bayındır İlçe Başkanlığı geçen dönemden daha önemli hale geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının düzenlenmesine, bu dönemde kendisine değil partisine çalışacak çalışacak bir adama ihtiyaç vardı. Biz bu yaz temmuz aylarında partiye belediye başkanı, ilçe başkanı, il genel meclis üyesi gibi görevlere girmek için arkadaşlarla toplandık ve dedik ki bizim çıkmamız lazım çünkü yanlış isimler dolaşmaya başlamıştı ortada. Arkadaşlar bana sen başkan adayı olarak önde ol bizler arkanda olacağız dediler. Ardından ilçe kongresi ve delege seçimlerini yaptık. Delege seçimlerinden çok başarılı bir şekilde çıktık. Şimdi bu noktadayız cumartesi günü ilçe kongremiz var. Kazanacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

‘Parti içerisinde sorunumuz yok’

CHP’nin demokratik yarışlar yaptığını belirten Aydilek,”Bizim parti içerisinde sorunumuz yok,  biz dövüşmeden, demokratik bir yarış yaparız. AKP inişe geçmiştir. Herkes bunu görüyor. CHP’nin iktidar yürüyüşü başladı” dedi. Bayındır’ın sorunlarını gözettiğini söyleyen ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkileri geliştirmek gerektiğinin altını çizen Aydilek,” İstihdam gerekli, işsizlik hat safhada. AKP sadece CHP dönemi işe girdiği için 20 gencimizi kapının önüne atmış. Bunun çözülmesi gerekiyor. Aşağı yukarı aldığım bilgiye göre 150- 200 kadar genç partiye katılmak istiyor fakat geçen dönemde beni belediyede görmedikleri için çekimser kalmışlardı. Sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkimizi geliştirmek zorundayız. Muhtarlarla ilişkileri yoğunlaştırmak zorundayız. Muhtarlarımız dayandıkları tek yer İzmir Büyükşehir Belediyesi, Belediye CHP olduğu için bizimle çalışmaya can atıyorlar. Muhtarlarla kol kola çalışmak istiyoruz” diye belirtti.

Süt parası, yem parasını karşılamıyor

Bayındır’ın köyünde yaşadığını söyleyen Aydilek,” Ben çiftçi çocuğuyum, hem avukatlık hem çiftçilik hem siyaset yapıyorum. Her gün köylerde geziyorum, köyünde yaşıyorum, köylüyle beraberim. Halkın nabzını tutuyorum sürekli. Bayındır’da sanayi yok, turizm yok. Elde olan hayvancılık, çiçekçilik ve zeytincilik. Burada çiftçinin sorunu maliyet ve geçim sıkıntısı. Bayındır İzmir’in en fakir 4. ilçesi. Hayvancılığı bilseniz normalde inek satılmaz doğurgandır, üretkendir çünkü. Ama çiftçimiz inek satar hale geldi. AKP iktidarında süt parası hayvanın yem parasını karşılayamaz hale geldi. Bizde bu süreçte elimizi taşın altına koymak durumundayız” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

torbali-genclerin-hayalleri-destek

Torbalı’da gençlerin hayallerine destek

AK Partili Hızal: İstemezükçülerden biri de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendisidir