in ,

CHP danışma kurulunda ‘İktidar olacağız’ mesajı!

CHP İzmir İl Örgütü, danışma kurulunda bir araya geldi. Toplantıda iktidar mesajları verilirken, İl Başkanı Yücel AK Partili o vekile sert tepki gösterdi

chp-danisma-kurulunda-iktidar-olacagiz-mesaji

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir’de, ilçelerdeki maratonun tamamlanmasının ardından İl Danışma Kurulu yapıldı. CHP İzmir İl Örgütü’nün tüm paydaşlarını bir araya getiren ve parti gündeminin masaya yatırıldığı İl Danışma Kurulu, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantı, açılış bölümü dışında basına kapalı olarak gerçekleşti. Danışma Kurulu’nun Divan Kurulu İl Başkan Yardımcıları İsfahan Naki, Özkan Tice, Şener Akdemir ve İl Sekreteri Fulya Akçay’dan oluştu.

‘PEŞLERİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Toplantının açılışını yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 10 Ekim’de Ankara Gar Katliamı’nda hayatını kaybeden vatandaşları anarak sözlerine başladı. “Emek, Barış ve Demokrasi sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanından, 10 Ekim 2015 günü Ankara’da düzenlenen mitinge katılanlara yönelik, yasadışı terör örgütü IŞİD tarafından gerçekleştirilen katliamın üzerinden 6 yıl geçti” sözleriyle açıklamalarına başlayan Yücel, “103 canımızın hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin yaralandığı katliamın acıları ilk günkü gibi taze duruyor. Bu katliamın acısını daha da arttıran şeyse, adaletin hala tecelli etmemesidir. Suruç’ta 33, Ankara’da 103 cana kast edilmesinin emrini veren ve bu katliamlara göz yuman eli kanlı canilerin hak ettikleri cezayı hala almamaları. Bu ve halkımızın kardeşliğine, vatandaşlarımızın canına kast eden ve bir yüzü karanlık bırakılan tüm katliamların, katillerin, ve göz yuman iş birlikçilerinin peşlerini bırakmayacağız” dedi.

‘HEDEFİMİZ İKTİDAR’

Danışma kurullarında; partinin genel politikası açısından sosyal, ekonomik, kültürel, siyasal konularda, Türkiye genelinde ve kent özelinde yönetim kademelerinin ve karar organlarının politika oluşturmasına katkı sunmak, yapılan parti çalışmalarını ve örgütsel faaliyetleri geliştirmek üzere demokratik bir ortamda konuşmak, tartışmak, istişare etmek ve fikir üretmeyi amaçladıklarının da altını çizen Yücel, “Hedefimizi tek bir kelimeyle ifade etmek mümkün: Hedefimiz iktidar. Ama nasıl bir iktidar? Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir iktidar. İnançları nedeniyle, etnik kimlikleri yada yaşam tarzları nedeniyle kimseyi ötekileştirmeyen, ayrıştırmayan, siyaseti yönetmek için toplumun sinir uçlarıyla oynayarak toplumu kutuplaştırmayan bir iktidar. Nasıl bir iktidar? Kendi öz yurtlarında yurtsuz kalan gençlerini, kayyum rektöre itiraz ettikleri için demokratik haklarını kullanan gençlerini, akademisyenlerini terörize etmeyen, toplu gözaltılarla tutuklamalarla toplumu sindirmeye çalışmayan bir iktidar. Kadına şiddete dur diyen, devletin tüm kurumlarıyla kadına şiddete karşı tedbir alan, aktif tavır alan ve uygulayan bir iktidar. İşçiye, memura, emekliye, hak ettikleri ücreti veren, EYT’lilerin emeklilik hakkını, polise, infaz memuruna, sağlık personeline, din görevlisine 3600 ek gösterge hakkını teslim eden bir iktidar. Ülkenin zenginliklerini eşit ve adil bir şekilde dağıtan, çalışan, üreten, hakça bölüşen; tasada ve kıvançta birlik duyan, geçmişiyle barışık, geleceğe umutla bakan, mutlu ve huzurlu bir toplum için çalışan ve çabalayan bir iktidar…” diye konuştu.

‘KİRLİ DİLLERİYLE…’

“Ülkemizin şu an içinde bulunduğu duruma baktığımızda; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurumsal yapısının bozulduğu, bin yıllık devlet geleneklerinin yok edildiği, bütün kararların ve güçlerin tek bir kişinin elinde ve uhdesinde toplandığı ve ne yazık ki fiili durumda, parti devletine dönmüş ucube bir sistemle yönetildiğimiz görüyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Yücel, şu ifadeleri kullandı: “Bu düzeni değiştirmek için göreve geldiğimiz ilk günden beri İl yönetim kurulu üyelerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz. Faaliyetlerimizi burada sıralamak yerine yaklaşık 20 dakikalık sunumuyla sizlerle paylaştık. En önemli önceliğimiz mümkün olduğu kadar vatandaşımıza ulaşmaktı. Şunu çok çok iyi biliyoruz. Biz kendimizi anlatmazsak, insanlar, bizi başkalarının anlattığı şekilde değerlendiriyorlar. Her türlü iftirayı, karalamayı, algı yaratma yöntemlerini kullanan bir iktidar karşısında en doğru yöntem; herkese ulaşmak, herkese dokunmak, herkesi kucaklamaktır.”

KAYA’YA YÜKLENDİ

CHP İzmir’de 30 milletvekili ile yaptığı çıkarmayı değerlendirerek eleştirilerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın açıklamalarına da yanıt veren İl Başkanı Yücel, “2 gündür bir çalışma yapıyoruz. İzmir milletvekillerimiz ve genel merkezimizce görevlendirilen milletvekillerimizle birlikte toplam 30 milletvekilimizle Kınık, Bergama, Aliağa, Menemen, Kiraz, Beydağ, Bayındır ve Tire’de köy çalışması yaptık. 194 köy ve 41 merkez mahallede çiftçimizle, üreticimizle ve esnafımızla bir araya geldik. Bu çalışma birilerini rahatsız etmiş ki; AKP’li bir vekil “Misafir milletvekillerini şehir merkezine sokamadılar” diye bir şey yumurtlamış. Her zamanki gibi kirli dilleriyle belediyelerimize çamur atmış. Behey gafil! Sen İzmir’de yaşamıyor musun? Siz ülkeyi batırdınız farkında değil misin? Cumhuriyet Halk Partili belediyeler her türlü engellemelere rağmen, her türlü karalamaya rağmen halkın sorunlarına çözüm üretiyorlar. Sen uzayda mı yaşıyorsun?” diye sordu.

‘MİSYONUMUZ VAR’

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yangınlara, sel felaketine, pandemi ve depreme rağmen tüm yatırımlarına projelerine devam ettiğini de belirten Yücel, “Daha yeni Bayındır’da süt işleme tesisinin temeli atıldı. AKP iktidarı zor anında, dar anında vatandaşa IBAN numarası gönderip para isterken, Narlıdere metrosunun yapımı hiçbir aksama olmadan devam ediyor. Çiğli Tramvayının yapımı hızla sürüyor. Buca Metrosunu yapım ihalesi yapıldı. Buca Bornova tünelinin yapım işleri devam ediyor.    Siz 4 tane yangın söndürme uçağı alamazken İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’e 364 adet yeni otobüs kazandırdı. Deniz ulaşımı için yolcu gemileri alındı. Siz İzmir’e çivi mi çaktınız? Siz 3 tane maskeyi dağıtmayı beceremezken, belediyelerimi milyonlarca maskeyi vatandaşımıza ücretsiz ulaştırdılar. İktidara geldiğinizde dolar 1 lira 67 kuruştu, Bugün dolar 9 lira. İktidara geldiğinizde asgari ücretle 11 çeyrek altın alınıyordu, bugün 4 çeyrek altın zor alınıyor. Şimdi söyle bakalım kim becerikli kim beceriksiz?  Şunu altını çizerek ifade etmek istiyorum. Biz başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer olmak üzere, Belediye Başkanlarımızla gurur duyuyoruz. Zor koşullarda fedakarca görev yapıyorlar. Milletvekillerimiz Türkiye’nin her yerinde çalışıyorlar. Parti meclisi üyelerimiz Türkiye’nin her yerinde çalışıyorlar. İlçe örgütlerimiz, Kadın kollarımız, gençlik kollarımız özveriyle çalışıyorlar. Bu düzeni değiştirecek gücümüz var. İnancımız var. Kararlılığımız var. Bir misyonumuz var; Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizi; ikinci yüzyılında demokrasiyle taçlandırmak. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, örgütümüzle ve yerel yönetimlerimizle birlikte… Kadınlarımız ve gençlerimizle birlikte… Esnafımızla, işçimizle, memurumuzla birlikte… Bu düzenin değişmesini isteyen, dostlarımızla ve halkımızla birlikte… Danışma kurulumuzun partimize, ülkemize mücadelemize faydalı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

‘İKTİDAR HIRÇINLAŞIYOR’

“Güne çok ağır başladık. Yaklaşık 6 yıl önce tarihimizin en büyük katliamlarından biri yaşandı. Ardı ardına patlayan bombalarla emek ve barış mücadelesini veren 103 canımızı kaybettik” sözleriyle açıklamalarına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, “Göreve başladığımızda mutlaka bir anıt yapacağımıza söz vermiştik. Bir yarışma düzenlendi ve açılışta da hepimizin boğazını düğümleyen o hatıraları yaşamamıza imkan veren bir anıt çıktığını gördük. Barış kenti İzmir’de barışın simgesi olacak bir anıt… Danışma Kurulumuzun bu toplantısının son derece heyecan verici olduğunu söylemek istiyorum.20 yıldır iktidara en yakın olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Seçim yaklaşırken iktidar sakinleri daha sessiz olurlar, muhalefet daha sesini çıkarır. Bugün bunun tersi yaşanıyor; biz sessizliğimizi koruyoruz ama iktidar daha çok hırçınlaşıyor. Bunu da özellikle milletvekillerimizin yurt saffında yaptığı olağanüstü çalışmalardan biliyoruz. O nedenle öncelikle milletvekillerimize şükranlarımı sunmak istiyorum. Hiçbir tarihte bu kadar yoğun ve yaygın bir çalışma görmedik, hepsine minnettarız” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İyilikte yarışmaya devam edeceğiz” sözlerini hatırlatarak açıklamalarını sürdüren Başkan Soyer, “İkinci yüzyılda, Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırarak girmek istiyoruz. Siyaset yapmamızın en büyük nedeni atalarımızın bize bıraktığı emanete layık olmak ve buna imkan veren bir yaşam kalitesini tüm vatandaşlarımıza yaymak. Kısaca emek, barış ve demokrasiyi yaygınlaştırmak. Bizim asli görevimiz bu çerçeve içinde canla başla çalışmak. Biliyoruz ki bu çalışmaların çok daha fazlasını üretmek mecburiyetindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle danışma kurulumuzun eksiklerimizi derinleştiren değil, daha güçlü yanlarımızın ortaya çıkaran sonuçlar yaratmasını diliyorum” diye konuştu.

 

-Haber: Yağmur Daştan

izsudan-aciklama-sehven-yapilan-islem-duzeltilmistir

İZSU jeneratörler için bakım ve onarım hizmeti alacak

ogm

OGM 47 sözleşmeli personel alacak