in ,

CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı yarışında ‘ben de varım’ dedi

CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı yarışı öncesinde ‘Ben de varım’ diyen Sevda Baykara, hedeflerini anlattı, “Kadınların sorununu takip edip çözüm üreteceğiz” dedi

chp-kadin-kollari-il-baskanligi-yarisinda-ben-de-varim-dedi
CHP İzmir İl Örgütü‘nde kadın kollarının olağan kongre süreci devam ediyor. 14 Mart’ta gerçekleşecek olan CHP İzmir İl Kadın Kolları Kongresi’nde mevcut başkan Nurşen Balcı aday olmayacağı sinyalini vermesinin ardından, kongre öncesinde adaylık açıklamaları da peş peşe geliyor.
CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı koltuğuna Nesrin Avlunyalı, Buket Fatoş Erol, Karabağlar Belediye meclis üyesi Nurdan Şenkal Uçar’ın ardından Sevda Baykara da aday olduğunu açıkladı. Baykara, İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında önemli mesajlar verdi. Bugüne kadar parti içinde broşür de dağıttığını, stantlarda da görev aldığını ifade eden Baykara, “Bugüne kadar partim ne görev verdiyse yapmaya çalıştım. Ayrıca parti içinde eğitmenlik görevi de yaptım. CHP ilke ve ideallerini özümsemiş ve yaşam biçimi haline getirmiş kadın arkadaşlarımla her daim seçime hazır ve birbirine bağlantılı olacak bir program çıkardık” dedi.

‘ÇÖZÜM YOLLARI…’

CHP İzmir Kadın Kolları Başkan adayı olarak hedeflerini de anlatan Baykara, “Hedeflerimizin en başında partimizdeki kadın sayısını artırmak ve onları daha da dinamik hale getirmek var. Bir başka önemli hedeflerimizden birisi parti içi eğitimi çeşitlendirerek en çok siyasi anlamda ihtiyaç duyduğumuz konuları belli aralıklarla eğitimlerle çalışmalarla sisteme oturtmak. Başka bir hedefimiz ise dünyada ve Türkiye’de kadın sorunlarını takip etmek çözüm yollarını aramak olacak” ifadelerini kullandı.

‘NE PAHASINA OLURSA OLSUN’

Kadın hakları konusunda da siyasi çalışmalar yapacaklarını belirten Baykara; “Kadın hakları konusunda da siyasi çalışmalar yapacağız. Kadın hakları ülkenin en derin yaralarından biri. Son zamanlarda büyük bir baskı altında olduğumuzu hissediyoruz. Dünya ölçeğinde ve Türkiye’de kadın sorunlarını takip etmeyi ve araştırmayı hedefliyoruz. 2020 Bilim ve Teknoloji çağına geldiğimiz bu yüzyılda ilçe başkanlarımızın, ilçe toplantılarında oy kullanma hakkıyla ilgili ciddi çalışmalar yapmak ve bu yanlışı bir an önce düzeltmek isteriz. Elbette bütün bunları yapmak özgürlüğe ve haklarını tüm dünyadan önce biz Türk kadınlarına armağan eden büyük lider, senin bize armağan ettiğin bu aydınlık yoldan hiçbir zaman ne pahasına olursa olsun ayrılmayacağımızın sözünü veriyoruz. Yerin daima Türk kadınının kalbidir” diye konuştu.
YAĞMUR GÜLÜ

 

bassavcilik-uyardi

Başsavcılık uyardı!

izmir-sahte-dezenfaktan-baskini

İzmir’de sahte dezenfektanlara polis baskını