in ,

CHP’de üçüncü aday İlhan Cihaner! Resmen açıkladı

CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner, CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı

chpde-ucuncu-aday-ilhan-cihaner-resmen-acikladi

CHP Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner, CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında 25-26 Temmuz’da gerçekleşecek olan Kurultay’da Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını duyuran Cihaner, ” Biz kazanmak için çıktık tüm mücadelemizde buna dair olacaktır” ifadesini kullandı.

Cihaner’in açıklaması şöyle oldu;”18 yıldır sürekli insanları birbirine düşman eden politikaları ile AKP çocuk, kadın, yaşlı, kimlik ve hayat tarzı düşmanı bir iktidar kurdu. Çocuklar, kadınlar tecavüze uğruyor ve öldürülüyor. Yoksulluk ile yolsuzluk birlikte yayılıyor.Halka ise sadece yoksulluk düşüyor. Yetişmiş gençlerimiz geleceği yurt dışında arıyor. AKP, düşman siyasetini dünya bile yaydı.  AKP yönetimi, ülkemizi düşürdüğü zayıflığın sorumlusu iken kendini kurtarmak için düşman üreterek kurtulmaya çalışıyor. Kendisini eleştiren ve karşı olana hain damgası vurmaya çalışıyor. İşte bu koşullarda Cumhuriyet Halk Partisi 37. Kurultayı‘nı yapacak. Bu açıklamalarda parti içi eleştirilerimi sınırlı tutacağım.Partimiz kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak tarif edilmektedir. Bu nedenle yaptıkları veya yapmadıkları ile nasıl yaşayacağımızı belirtme potansiyeli vardır. Temel eleştirimiz partimizin bu potansiyelini yeterince verimli kullanmadığı yönündedir.Öncelikle kurultayımızın pandemi koşulları ile düzenlenmesinin kurultayın verimli ve demokratik koşullarda yapılmasının önünden en büyük engel olduğunu vurgulamak istiyorum. Onur üyeleri ve partililerimizin katılamayacağı, katılımın sınırlı tutulacağı bir kurultay iktidar dinamizmini örgütümüze taşınamaz. Bize düşen bu kurultayı tarihsel önemine uyacak şekilde gerçekleştirmeye çalışmaktadır.Tam burada kurultaya katılmamayı düşünen delegelerimize bir çağrı yapmak istiyorum.Lütfen bu tarihsel kavşakta kurultaya katılın.Kurultayın yaşadığımız alt üst sonuçların muhasebesinin yapıldığı ülkenin temel meselelerinde doğrultunun tarif edileceği bir tartışma ortamından uzak yapılıyor olması.”

HalkTV

karsiyakada-olayli-gece-sokakta-karsilastigi-kisi-tabanca-ile-yaraladi

Karşıyaka’da sokakta tartışma kanlı bitti!

mobilya-ihracatinda-kara-bulutlar-dagildi

Mobilya ihracatında kara bulutlar dağıldı