in ,

CHP’li Koyurga hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaretten suç duyurusu

CHP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında, Erdoğan’a hakaretten suç duyurusunda bulunuldu

chpli-koyurga-hakkinda-cumhurbaskanina-hakaretten-suc-duyurusu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyursunda; şüphelinin TCK’nın 125/1-2-3-4 maddesinde hükmü bulunan basın yoluyla Kamu Görevlisine Hakaret suçu gereğince hakkında soruşturma yapılıp hakkında kamu davası açılması talep edildi.

Cumhurbaşkanlığı avukatlarınca yapılan suç duyurusunda, CHP‘li Koyurga‘nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde, sosyal medyada hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı belirtildi.

Dilekçede, “Şüpheli, Twitter üzerinden yazmış olduğu yorumlar ile müvekkilin kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik alaycı ifadelerle ağır hakaret ve saldırıda bulunmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Twitter’daki şahsi hesabından açıklamalarda bulunan Avukat Mustafa Doğan İnal, “Tweetleri paylaşmak istemezdim ama bilinsin diye paylaşıyorum. Bu iğrenç tweetleri atıp bugün silmek seni kurtarmayacak. Sonra bir muhalif daha yargılanıyor, düşünce özgürlüğü diye ağlamak yok. Hukuk önünde hesabını vereceksin. Son olarak kem söz sahibine aittir…” dedi.

İnal “Bu iğrenç hakaretlerin sahibi CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı‘na an itibariyle suç duyurusunda bulunulmuştur” açıklamasında bulundu.

Dila Koyurga’nın attığı tweetlerin 2013 yılının Haziran ayında atıldığı görülürken Avukat İnal Twitter’dan şu açıklamaları yaptı:

“Sadece bugun izmir chp il yoneticisi,meclis üyesi, belediye başkanı, il gençlik kollarından 4 kişiye galiz küfür ve hakaretleri için suç duyurusu yapıldı.
Bu şunu gösteriyor; sayın cumhurbaşkanımıza küfretmek partinin örtülü politikası.”

karsiyaka-baskani-buyukkarci-31-aralik-itibariyla-borc-80-milyon-633-bin-tl

Karşıyaka Başkanı Büyükkarcı: 31 Aralık itibarıyla borç 80 milyon 633 bin TL

cocuklarin-sokaga-cikma-iznine-yagmur-engeli

Çocukların sokağa çıkma izni yağmura denk geldi, buruk geçti