in ,

CHP’li Özkoç’tan Banu Özdemir açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İzmir eski İl Yöneticisi Banu Özdemir hakkında hapis istemiyle dava açılmasına eleştirilerde bulundu

chpli-ozkoctan-banu-ozdemir-aciklamasi

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Özkoç, cami yayınlarının frekanslarının 18 Temmuz 2009 Cumartesi günü Resmî Gazete yayımlandığına belirterek, “O frekanslar doğrultusunda birileri çıkmış camiden müzik yayını yapıyor. Bunun suçlusu nasıl CHP oluyor?” diye sordu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, söz konusu frekansların ulaşılabilir olduğunu söyledi ve ekledi:

“18 Temmuz 2009 Cumartesi günü Resmî Gazete yayımlanan karar alenen devlet sistemine gireceklere kolaylık sağlıyor. Camilerden yapılan yayınların frekanslarının ayarları Resmî Gazete’de yayımlanmış. O frekanslar doğrultusunda birileri çıkmış camiden müzik yayını yapıyor. Bunun suçlusu nasıl CHP oluyor? Yavuz hırsız ev sahibini bastırır derler. Hiç utanma yok mu? Bu ülkenin İçişleri Bakanı camide kendi yayınladığınız frekansla oraya girip milletimizin manevi ve dini duyguları ile oynayan kişiyi bulamıyor ama Banu Özdemir ‘Şu rezilliği görün, İçişleri Bakanlığı’nın, Diyanet’in düştüğü şu rezilliği görün’ diye yaptığı retweetten dolayı siz onu 3 yıllık diye bir ceza ile cezalandırmak içi harekete geçiyorsun. Bu ülkenin yasaları böyle mi işleyecek? Minareyi çalan kişi suçlu değil ama ‘Yahu minareyi çalıyorlar şu rezilliği görüyor musunuz?’ diyen kişi suçlu.”

erdogan-koronavirus-kisitlamalarini-acikladi-is-yerleri-22de-kapanacak

CHP’li ve HDP’li 3 ismin milletvekilliği düşürüldü

kilicdaroglu'nun-aci-gunu-kizkardesi-Fikriye-Dalgici-kaybetti

Kılıçdaroğlu’ndan ‘sivil darbe’ açıklaması