in ,

CHP’li Yücel: Kadrocu siyaset anlayışına yer yok

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Karşıyaka İlçe Kongresine katıldı, mesajlar verdi.

chp-izmir-il-baskani-yucelden-kongre-mesajlari

CHP Karşıyaka ilçe kongresinde konuşan Deniz Yücel; “ İnançlı bir örgütümüz var, kararlı bir örgütümüz var. Dostça kardeşçe yaşamamız için mücadele veren bir örgütümüz var” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel; “Birileri kendi siyaseti için bunu bozmaya çabalarken, sizler barış için mücadele veriyorsunuz. Kadınlarımız katledilmesin, şiddet görmesin diye, gazetecilerimiz özgür haber yaptıkları için hapse atılmasın diye,  mücadele veriyorsunuz. Demokrasi ve özgürlük getirmek için, adaleti getirmek için mücadele ediyorsunuz çünkü ya istiklal ya ölüm diyerek emperyalizme karşı Atatürk’e karşı borcunuz var sorumluluğunuz var. Padişahın tebaası, bir ümmet toplumundan tam bağımsız Türkiye’yi kuran bir anlayıştan geliyorsunuz, çünkü CHP üyesisiniz ve iktidarı için mücadele ediyorsunuz, hepinizi öncelikle yürekten kutluyorum” dedi.

chp-karsiyaka-ilce-kongresi

’31 Mart’ta zor bir süreçten geçtik’

31 Mart seçimlerinde zor bir süreç geçirildiğini vurgulayan Başkan Yücel, “ Gerek İzmir, gerek Türkiye’de akıl almaz bir hakaret ve iftira davası ile karşı karşıya kaldık. Terör örgütleriyle iş birliği yapıyor dediler. Yandaş basın, iktidar partisi mensupları terör örgütleriyle iş birliği yapan birini arıyorsa, Dolmabahçe mutabakatını yapan biz değiliz, Habur sınır kapısında çadır mahkemelerini biz kurmadık, teröristlerin ayağına biz göndermedik, PKK’ya dokunmayın talimatını biz vermedik, seçimden 2 gün önce biz okumadık. Devletin kanallarına çıkıp biz yorumlamadık tahsil etmedik. Emniyeti FETÖ’ye biz teslim etmedik. O halde terör örgütleriyle kim ittifak yaptı bunu sizler ve kamuoyunun kararına bırakıyorum. Tüm saldırılara rağmen yılmadık, yorulmadık. Kadınımızla erkeğimizle 31 Mart yerel seçimlerinde bir mücadele verdik.

‘Martın sonu bahar olsun dedik baharı getirdik’

Martın sonu bahar olsun dedik baharı getirdik. Örgütümüzün bu başarısında hepinizin emeği var. Geçmişte hangi partiye oy verirse versin bu hassasiyeti taşıyan toplumun tüm kesimlerinin katkısı var ancak birde mimarı var, CHP örgütlerini toplumun tüm kesitleriyle kucaklaştıran hak hukuk ve adalet diye 435 km yürüyen öncülük ederek baharı getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kutluyorum. Karşıyaka da bir başarı var. Yüzde 71 ile kazanılmış bir seçim var. Hedef her zaman yüksek. Karşıyaka ilçe örgütümüz bizim göğsümüzü kabartır. Karşıyaka bizim gözbebeğimiz bizim örnek ilçemiz sadece İzmir’e değil Türkiye’ye örnek gösterilen bir ilçe. Bu başarı yeterli mi? Elbette değil. CHP genelde iktidara taşıyarak taçlandırmamız gerekiyor. Dış politikada macera aramayacak, ekonomiyi borçlanarak faiz ödemeyecek bir yönetim anlayışına Türkiye’nin ihtiyacı var ve adresi CHP. Adamcı, ekipçi ya da kadrocu siyaset anlayışına geçit vermeyeceğiz, birbirimizi kucaklayacağız. İktidara inanan ve iktidar olunca bu ülkeyi nasıl yönetiriz diye konuşan tartışan bir örgütle iktidara taşıyacağız. Bunu gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Bugün bu kongrenin kaybedeni olmayacak,  tek kazananı CHP olacak. Faydalı sonuçlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk

tahtaliya-fidan-dikimi

İZSU’dan Tahtalı’ya 1 milyon 109 bin fidan

chp-karsiya-ilce-baskani-ugur-yildirim

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’dan kongre mesajları