in ,

Çiftçioğlu: Sosyal belediyeciliği gösterin

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr.Cemil Tugay’a seslendi, “Gün siyaset değil, güçleri birleştirme günü” dedi

ak-partili-ciftcioglundan-flas-adaylik-aciklamasi

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediyesi’nin zor günler için yedek akçesinin ve bir acil eylem planlaması noktasında maddi yapılanmasının olmadığının anlaşıldığını iddia etti.

‘YEDEK AKÇE YOK’

Salgın döneminde Karşıyaka Belediyesi’nin acil eylem planlaması noktasında da büyük eksikleri olduğunu iddia eden AK Parti İlçe Başkanı Çiftçioğlu, “Şuan devletimizin özellikle belediyelere ek kaynak olsun diye yüzde kırk kesinti paylarını tahsil etmemesi tüm belediyelere büyük bir kaynak oluşturdu. Bir önceki aya göre yüzde kırk artıya geçiyor ve ciddi bir rakam oluşuyor. Başkan ise ‘Bu rakamla maaşları ucu ucuna yetiyor’ gibi bir açıklama yaptı. Karşıyaka Belediyesi hep sosyal belediyeciliğin olduğunun ifade edildiği bir belediye idi. Bugün, zor günler için yedek akçesinin ve bir acil eylem planlaması noktasında maddi yapılanmasının olmadığı anlaşılıyor. Ciddi biçimde zafiyet olduğunu ve yedek akçesinin olmadığını görüyoruz” dedi. Belediyecilik anlamında gerçekleştirilen çalışmalara göre Karşıyaka Belediyesi’nin son sıralarda olduğunu ileri süren Çiftçioğlu, “Bir an önce belediyenin sosyal belediyecilik anlamında tüm çalışmaları gerçekleştirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÇAĞRI YAPTI

İlçede oluşturulan ‘Vefa destek gruplarına’ yönelik konuşan Çiftçioğlu, “Kaymakamlığımız bünyesinde devletimizin aktarmış olduğu kaynaklar çerçevesinde gerçekten Karşıyaka’da ciddi manada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, geliri kesilen vatandaşlarımıza ciddi anlamda yardımlar yapılıyor. Gün siyaset yapma günü değil. Güçleri ve payları birleştirerek daha iyi hizmet edebilme günü. Bizim de bu çerçevede hep birlikte bu mücadeleyi kazanma noktasında bir temennimiz var. O yüzden belediyenin bir an önce toparlanıp bu işe daha sıkı sarılması gerektiği inancındayım” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

gelecegin-sektoru-saglik-teknolojisi-olacak

‘Geleceğin sektörü sağlık teknolojisi olacak’

insaat-muhendisleri-odasi-bizvariz-dedi

İnşaat Mühendisleri Odası “BizVarız” dedi