in ,

Çiğli’nin sevilen Başkanı Metin Solak karanfillerle son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün kalp krizi sonucu 58 yaşında hayata gözlerini yuman eski Belediye Başkanı Metin Solak için Çiğli Belediyesi önünde yoğun kalabalığa sahne olan bir tören düzenlendi

cigli-metin-solak

Geçirdiği kalp krizi sonucu önceki gün 58 yaşında hayata gözlerini yuman Çiğli Belediyesi’nin eski başkanlarından Avukat Metin Solak, son yolculuğuna karanfiller ve dualarla uğurlandı. Metin Solak için ilk tören Çiğli Cumhuriyet Meydanı’ndaki eski belediye binası önünde düzenlendi. Solak’ın Türk Bayrağı’na sarılı tabutu tören alanında yerini aldı.

Törene, Çiğli Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, CHP İzmir milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Bedri Serter ve Mahir Polat, CHP İl Başkan Yardımcısı Özcan Durmaz, CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, CHP’li ilçe belediye başkanları Abdül Batur, Serdar Sandal, Halil Arda, Rıdvan Karakayalı, Bornova eski Belediye Başkanı Olgun Atilla, Karşıyaka Belediye eski Başkanı Cevat Durak, Buca eski Belediye Başkanı Ercan Tatı, kapatılan Seyrek Belediye Başkanı Nurgül Uçar, yine kapatılan Sasalı Belediye Başkanı Veli Kasap, eski meclis üyesi ve milli atlet Semra Aksu, belediye meclis üyeleri, diğer siyasi parti temsilcileri, Metin Solak’ın eşi ve çocukları, belediye çalışanları ve sevenleri ile onu son yolculuğuna uğurlamaya gelen dostları katıldı.

cigli-metin-solaki-gozyaslariyla-ugurladi

Törende oğlu Barış Solak, CHP İlçe Başkanı Mert Özcan, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü birer konuşma yaptılar. Başkan Gümrükçü, Metin Solak’ın önemli bir mücadele insanı olduğunu, azimli ve sabırlı bir karakter taşıdığını ifade ederek, “Onun hem meclis üyesi, hem başkan yardımcısı ve hem de başkan olarak Çiğli’ye büyük hizmetleri oldu. Biz hiçbir zaman kavga etmedik ve birbirimizin emeğini hep savunduk. Metin Solak’ın Çiğli’de başta Akvaryum Kafe olmak üzere birçok tesiste imzası var. Çiğli Belediyesi’nde başta arama kurtarma ekibi olmak üzere birçok faaliyette de imzası var. Biz onun Çiğli’ye katkılarını büyütmek için belediye çalışanları olarak, CHP ailesi ve Solak ailesi ile birlikte el ele omuz omuza mücadele ederek gayret içerisinde olacağız. Ailesi bizim ailemiz, dostları da bizim dostlarımız. Mekanı cennet olsun” dedi.
Konuşmaların ardından dua edildi. Daha sonra törene katılanlar dağıtılan karanfilleri Metin Solak’ın Türk Bayrağı’na sarılı naaşının üzerine bıraktı. Bu sırada ailesi ve yakınlarının tabuta sarılarak gözyaşı döktüğü görüldü. Solak’ın cenazesi ardından EV-KA 2’deki Cem Evi’ne götürülerek burada cenaze namazı kılındı. Solak namazın ardından Harmandalı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

altinorduda-slogan-kaldigimiz-yerden-devam-kombine-fiyatlari-aciklandi

Altınordu’da slogan, ‘kaldığımız yerden devam’! Kombine fiyatları açıklandı

ak-parti-genclik-kollari-taslaktan-chpli-mevkidasinin-soylemlerine-sert-tepki

AK Parti Gençlik Kolları Taslak’tan CHP’li mevkidaşının söylemlerine sert tepki