Her zaman böyle olsak. Birlik beraberlik içinde. Forma rengi, arma sevdası bizleri ayırmasa. Tribünde, sahada, statta, her yerde. Felaketlerde, hastalıklarda, kazalarda, kan bağışı aramalarında, 'bir' olduk. Şimdi de lanetlemede '1' olabiliyorsak. Her zaman da olmamız gerekmez mi ? Paranla alıp gazıyla köpüğüyle sokağı, caddeyi kirletmekle olmaz. Portakalı ezdiler ayaklar altına aldılar, zibil ziyan etmeden gariban dağıtsana.  Şimdi araba markası gündeme geldi, satsanıza, almasanıza. Göstermelik, bir zamandayız. Her zaman kararlı olmalıyız. Kendimize sahip çıksak, insanlık ölmez. Kısaca, her zaman yerli malı. Bebek, çocuk, yaşlı, hasta demeksizin, can alanlara lanet olsun. Yıllarca el üstünde tuttunuz da ne oldu ? Görün, ibret alın. Her zaman, ülkemizi sevelim, değer verelim. Zaten böyle yaparsak, bir yerde bir bebek katlediyorlarsa, içimiz acır. Acıtanların canı yansın inşallah, umarım.

GELİYOR AZRA NAZ

İzmirspor voleybol takımı çok iyi gidiyor. Her maçını kazanıyor. Bunda da komple takımın emeği var, başarılı voleybolcu Selcan Özışık'ın payı büyük. Minik hayranı var, voleybolu çok seviyor. Harika Milli Takımızdan itibaren, tüm sevdirenlere şükranlarımızla. İzmirspor'da yılların tribün lideri, emektarı Padişah Fatih lakaplı, çiçekçi Fatih Karaağaç'ın torunu Azra Naz Gökkaplan. Ağaç yaş iken eğilir, bekleyim görelim. Azra Naz belki de 10 yıl sonra Milli Takımızda forma giyecek, neden olmasın ? Şampiyon ekibe, Selcan'a da Azra Naz'a başarılar, Fatih abimi, Gökkaplan ailesini de tebrik ederim.

ADAM OLACAK ÇOCUK KENAN

18 yaşında, yurt dışında büyüdü, yetişti. Fenerbahçe'ye gelmek istedi. Juventus'ta forma giyiyor. Milli takımıza alındı, ikinci maçında ilk golünü attı Almanya'ya. Hem de ne gol, bilardo oynar gibi attı Kenan Yıldız. 10-12 yıl önce çekilmiş fotoğrafı Fenerbahçe'nin Milli kalecisi Volkan Demirel'le, gözleri parlıyor. Adam olacak çocuk dedirten cinsten bir anı. Nerden nereye ? Lütfen aynı çizgide devam Kenan, yolun bahtın açık olsun. Büyüdükçe, fazla büyümemeyi lütfen sen uygula. Yap ki yıllarca doya doya izleyelim, yok olup gitme.

BOSTANLISPOR'UN SERVET'İ 

Çocuklar, gençler spor yapınca, spora devam edip bir de isim yapınca çok mutlu oluyorum. Yaş almışlarımda da öyle. İzmir'de, Ege'de spor yapacak o kadar güzel alan, branş var ki. İste yeteer. Spor denince de ilk akla gelen halı sahada maç, marka eşofman giyip tam tekmil giyinmek, değil ki. Hareket, kıpırdan, evden çık yeter. Bostanlıspor'un çok başarılı sporcusu Servet Ateş'in maşallahı var. 65-69 yaş grubunda Ankara'daki Uluslararası Masterler Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda ki 6 yarışın üçünü birinci, üçünü de az farkla ikinci sırada tamamladı. 100 m. kurbağalama, 50 m. sırtüstü, 200 m.serbest stil, 50 m. kurbağalama, 200 m. kurbağalama ve 100 m. sırtüstü, hepsini denedi. Örnek alınacak insan Servet Ateş. Haydi spora. Yok hava soğudu, gidecek yer bulamıyorum demeyin. Var, var hem de çok sayıda. Herkesin her yaşta yapacağı spor mutlaka vardır. Yeter ki isteyin. Kalk bir adım at geri kolay.