in ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama: 1 ağır 74 yaralı, 2 can kaybı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki patlamada 189 personel içerisinde yaralı sayısı biri ağır olmak üzere 74 ve vefat sayısı da 2.” dedi.

cumhurbaskani-erdogandan-normallesme-doneminde-yeni-kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ” Sakarya‘nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki patlamada 189 personel içerisinde yaralı sayısı biri ağır olmak üzere 74 ve vefat sayısı da 2. Bu aldığım rakamlar gerek Vali Bey gerek İçişleri Bakanımdan aldığım rakamlardır. Her türlü tedbir alınmış vaziyette. 2 yangın helikopteri ile 1 yangın uçağı çalışıyor. 160 dönüm arazide 15 yerleşim alanında bina var. Yerleşim yerlerine de 3 kilometre mesafede. Bu fabrika personel de civar insanları. Temennimiz odur ki bu yaralıların sağlık bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olan yaralılarla ilgili olumsuz haberler almamaktır. Konuyla ilgili 3 bakanım orada” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, “Temennimiz odur ki bu yaralıların sağlık bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olan yaralılarla ilgili olumsuz haberler almamaktır. Konuyla ilgili 3 bakanım orada” dedi.

altinorduya-veda

Muhammet Taha Tepe’den Altınordu’ya veda!

mehmet-akif-ersoy-kultur-merkezinde-yangin-cikti

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yangın çıktı!