in ,

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı: Halk bu iktidarı değiştirin diyor

Yeni bir siyasi anlayış istediklerini dile getiren Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı, “Halk demokrasi çerçevesi içerisinde bu iktidarı değiştirin diyor” dedi

demokrat-parti-izmir-il-baskani-serdar-faralyali-halk-bu-iktidari-degistirin-diyor

Demokrat Parti (DP) İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı, Ege Telgraf Web TV’de Gündem Özel programında Kazım Erkmen’in konuğu oldu. Türkiye siyasetine yönelik önemli açıklamalarda bulunan Faralyalı, “Siyasette saygının enayilik olarak algılandığı, hoyratlığın delikanlılık olarak pazarlandığı bir kültürü kabul etmiyoruz. Kadın ölümlerini görmekten, akıl ve ahlak dışı kararlar yüzünden fakirleşmekten bıktık usandık. Bu yanlışlara karşı bir mücadele vermek şart” dedi.

‘YENİ BİR NESİL VAR’

Kimsenin kendini rahatsız hissetmediği bir ideoloji ile kapsayıcı olunması gerektiğine değinen Faralyalı, “Sizin de bahsettiğiniz gibi Ersin Faralyalı’nın oğlu olmak bile pozitif önyargı yaratıyor. Bir evlat için olabilecek en güzel mutluluk. Bu bir aile mirası. Onun yapabildiği gibi bir iz bırakabilmek istiyoruz. Biri bize yerli ve milli değilsiniz dediğinde buna karşın bir isyanımız var. Kendimizi açıkça ifade etme altında olmasından bıktık. Demokrat Parti bizim için doğru çizgiyi ifade ediyor. Bu ülke gelişecekse ve kalkınacaksa, adaletin daha geçerli olduğu bir ülke haline gelecekse, insanların farklılıklarını bir kenara bırakıp ortak paydada çalışmaya devam edilmesi gerekiyor. Kimsenin kendisini rahatsız hissetmediği bir ideoloji ve duruşu olan bir partiyiz. Geçmişte tabi ki iktidar olmak zor bir iş. Hatalar var… Seçmen bunun faturasını kesmiş zaten. Bugün yeni bir nesil var. Ekibi yenilemeye ve güçlendirmeye devam etmeye çalışıyoruz” dedi.

‘TOPLUM DEĞİŞİM İSTİYOR’

Ekonominin geldiği noktayı ‘ızdırap’ olarak değerlendiren Faralyalı, “Piyasadan alın teriyle para kazanılması ve güçlü bir sosyal devlet istiyoruz. Düşene ezilene destek olan bir sosyal devlet istiyoruz. Toplumun beklentisi ve gerçeğidir. Buna cevap vermemiz gerekiyor. Kongremizi yaptık. Ekonomi her gün insanların ızdırap çektiği bir alan. Temel sebebi bu. Toplum diyor ki, selametle bu iktidar partisini değiştirelim. Millet İttifakı’nın bir araya gelmesinin nedeni bu. Demokrasi çerçevesi içerisinde bu iktidarı değiştirin diyor. Ucube bir sistem olan Cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirin deniyor. İlk aşama bu. Parlamenter sistemine geri geçmek gerekiyor” diye konuştu.

 RANA BEYZA ÖZTÜRK / ÖZEL HABER

 

mahmut-eskiyoruk

‘Şirketleşme değil kooperatifleşme!’

sozbilir-uyardi-tehlike-suruyor

İzmir depremi sonrası Prof. Dr. Sözbilir ‘tehlike arttı’ diyerek uyardı