Türkiye Çevre Haftası Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde kortej düzenlendi. Kortej öncesi ise Valilik önündeki Atatürk Anıtı’nda çelenk töreni yapıldı.

Programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Marım, DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Başkurt ve vatandaşlar katıldı. Kortej sonrası Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği işbirliğinde belediye önünde düzenlenen Türkiye Çevre Haftası Karikatür Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Marım açılış konuşmasında çevre sorunlarına dikkat çekti.

Menteşe Belediye tiyatrosu yaz turnesi başlıyor Menteşe Belediye tiyatrosu yaz turnesi başlıyor

“Çevre bilincini oluşturmamız gerekiyor”

Başkanvekili Marım, yaptığı konuşmasında: “Toprağımız kirli, havamız her geçen gün kirleniyor. Gün geçtikçe su kaybı artıyor. Tarımda yetişen her türlü ürünün sağlıklı su ile beslenmesi zorlaşıyor. Kentlerde her geçen gün artan sanayileşmenin getirdiği çevre sorunlarının önüne geçebilmek adına belediyeler elinden gelen gayreti gösteriyor. Çalışmalarımızı sürdüreceğiz, halk arasında çevre bilincini oluşturmamız gerekiyor. Bu bilinci oluşturabilirsek yaşanabilir bir dünyayı birlikte kurabiliriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA