in ,

Depremzedelere yapılacak yardımları Bakan Kurum açıkladı

Kurum, depremzedelere 30 bin TL eşya parası verileceğini, ev sahiplerine 13 bin TL, kiracılara da 5 bin TL taşınma ve kira yardımı yapılacağını kaydetti

bakan-kurum-depremde-su-ana-kadar-100-vatandasimizi-kurtardik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin meydana geldiği İzmir’de, hasar tespit çalışmaları ve depremzedelere yapılacak yardımlar hakkında konuştu.

Kurum, “Yıkılmış veya yıkılacak binalara ilişkin, eşyasını alamayan vatandaşlarımıza 30 bin lira eşya yardımı yapılacak” dedi. “Binalarımızın taşınma sürecinde ev sahiplerine 13 bin TL taşınma ve kira yardımı, kiracılara da 5 bin TL taşınma ve kira yardımı vereceğiz” bilgisini paylaşan Kurum şunları kaydetti: Kira ve taşınma yardımı vereceğimizi söylemiştik. Bayraklı’daki her mahalleye Afet Koordinasyon çadırı kuruyoruz. Bayraklı’daki 24 mahallenin muhtarıyla bugün bir araya geldik. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza 10 bin TL yardım ödemesine valilik başlamış durumda. Eşyalarını alamayanlara hane başına 30 bin TL eşya yardımı vereceğiz. Binalarımızın taşınma sürecinde ev sahiplerine 13 bin TL taşınma ve kira yardımı, kiracılara da 5 bin TL taşınma ve kira yardımı vereceğiz” dedi.

İzmir’deki depremzedelere yardım çadırından hırsızlık yapan kişi yakalandı

izmirdeki-depremde-hayatini-kaybedenlerin-sayisi-111e-yukseldi

İzmir depreminde can kaybı artıyor: Can kaybı 73’e yükseldi