Yılmaz Erdoğan hem yazıp hem de başrolünde yer aldığı İnci Taneleri dizisi sadece fragmanıyla bile sosyal medyada çok konuşulmuştu.25 Ocak'ta seyirciyle buluşan dizi reytinglerde de tahta oturmayı başardı. Beğeni kazanan dizideki detaylar ise dikkatleri üzerine çekti.

YILMAZ ERDOĞAN'DAN "YILMAZ GÜNEY" GÖNDERMESİ

Yılmaz Erdoğan, yıllar sonra cezaevinden çıkan Azem Yücedağ isimli karaktere hayat veriyor. Yılmaz Güney'in 1975 yapımı "Arkadaş" filminde hayat verdiği karakterin adının da Azem olması, Yılmaz Güney'e bir gönderme olarak yorumlandı. Yılmaz Güney'in, hem başrolünde hem de yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, öğrencilik yıllarından tanışan iki arkadaşın yıllar sonra karşılaşması anlatılıyor.

İKİNCİ DETAY İÇİN GÖZLER YENİ BÖLÜME ÇEVRİLDİ

Yakalanan ikinci detay ise dizide pavyonda çalışan Dilber karakteri. Senaryoda, eğer Dilber Azem'in kızı çıkarsa, Yılmaz Güney'e ikinci bir atıf yapılmış olunacak. Güney'in 1971 yapımı "Baba" filminde de para karşılığında bir cinayeti üstlenen adamın hapisten çıktıktan sonra kızının hayat kadını olduğunu öğrenmesiyle yaşananlar konu alınıyor. Yılmaz Erdoğan'ın, "Çirkin Kral" lakaplı Yılmaz Güney'e ve filmlerine gönderme yapıp yapmadığı merak konusu.

Empati'nin konuğu Tuba Ünsal: Şöhretin yüzde 100 bir bedeli var Empati'nin konuğu Tuba Ünsal: Şöhretin yüzde 100 bir bedeli var

İNCİ TANELERİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Yıllar sonra cezaevinden çıkan Azem Yücedağ'ın, kaybettiklerini bulabilme mücadelesini ekrana getiriliyor. Acılarla dolu geçmişi, taşıdığı büyük bir sır ve sırtında hayatın yüküyle umudun peşinden koşan Azem, kolyesinden kopmuş, dağılmış inci tanelerini tekrar toplayabilecek mi?

İnci Taneleri dizisinin güçlü oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan ile birlikte Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan yer alıyor.

Kaynak: Haberler.com