in ,

‘Direklere bayrak asıp öyle geldim…’

Kurultayda parti kadrolarının daha dinamik hale geleceğini öne süren CHP’li vekil Arslan, delegasyon için ise “Onlar ne yapacağını iyi bilir” dedi

direklere-bayrak-asip-oyle-geldim

CHP’de hafta sonu yapılacak 37. Olağan Kurultay için partide toplantılar devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde İzmir’den kimlerin yer alacağı ise merakla bekleniyor.
“Parti, kadro ve kurmuş olduğumuz ittifak olarak iktidara hazırız” diyen CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, kurultay öncesi Ege Telgraf’a açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecinin ülkenin yönetimde yaşadığı sıkıntıları bir kez daha gözler önüne serdiğini savunan Arslan, “Hepimiz gördük ki artık ülke yönetilemiyor, çok ciddi bir şekilde savruluyor. Bizim genel başkanımızla ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar arkasındayız. 31 Mart seçimleri göstermiştir ki tutarlı, kararlı, ısrarlı politikaları ve ülkeyi demokrasi temelinde bir araya getirme anlayışı, hukukun üstünlüğünü egemen kılma çabasıyla Millet İttifakı önemli başarılar elde etti. Bundan sonraki süreçte de bu kurultay, Millet İttifakı ruhunu daha iyi anlayan, bu anlamda yapılacak olan iş birliklerini daha da genişletmeye çalışan, ülkenin demokrasi paydasının güçlendirilmesine katkı sağlayacak bir adım olacaktır. Ülkede ciddi bir cari açık var ama asıl açık demokrasi açığıdır. Ülkemiz maalesef ki anayasal hukuk devleti olmaktan anayasası olan bir devlet konumuna düşmüştür. Yaşanan son süreç bunu gösteriyor. Kurultayımız partimiz kadrolarının yeniden dinamik bir hale geleceği ve iktidar öncesinde yapacağımız son kurultayımızdır” dedi.

‘EN İYİ KİM YAPACAKSA’

“PM için en şanslı görülen isimlerden birisiniz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusunu da yanıtlayan Arslan, “Biz genel başkanla yakın çalışma arkadaşlarıyız. Sonuçta milletvekilliği gibi büyük bir görevimiz var. Eğer genel başkanımız bizden PM’de yararlanmak isterse o şartla aday oluruz. Bunun dışında bireysel bir adaylığımız söz konusu değildir. Bu tamamen genel başkanımızın ve parti kurumlarımızın bize ihtiyaç duymasıyla gerçekleşebilir. Onun haricinde zaten görevlerimiz var, partimizin sonuna kadar emrindeyiz. Önemli olan partinin iktidar olmasıdır. Kimin, nerede olduğunun bir önemi yoktur. Görevi en iyi kim yapacaksa kurultayda genel başkana omuz vermesi benim için çok daha değerlidir. Bize güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben, bu partinin gençlik kollarından geldim. Ben direklere bayrak asarak gelmiş bir siyasetçiyim. Örgütümüzle sıcak ve yakın bir temasım var. Mümkün oldukça üyelerden yöneticilere kadar herkesle iletişim halinde çalışıyorum. Bana güvenmeleri beni çok fazla onurlandırıyor. Bu güvene her zaman layık olmaya çalışacağım. PM olur ya da olmaz hiç önemli değil. Bu güven insanı ciddi anlamda motive ediyor” ifadelerini kullandı.

‘DESTEK VERECEKLERDİR’

İzmir’in kurultay delegelerinin her zaman sağduyulu, vicdanlı ve hakkaniyetli olduğunu belirten CHP’li vekil Arslan, “Onlar parti menfaatine hareket etme konusunda Sayın genel başkanımızın arkasındadırlar. Bu dönemde de yine genel başkanın arkasında amasız, fakatsız duracaklardır. İzmir delegasyonu ne yapacağını iyi bilir. Genel başkanımızın çalışmak isteyeceği arkadaşlara sonuna kadar destek vereceklerine inanıyorum” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

gaziemirde-10-ton-patates-dagitilmaya-baslandi

Gaziemir’de 10 ton patates dağıtılmaya başlandı

uzaktan-egitim-ile-psikolog-olunmaz

‘Uzaktan eğitim ile psikolog olunmaz!’