in ,

Dünya Ralli Şampiyonası üçüncü kez Marmaris’te

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5’inci yarışı olan Türkiye Rallisi 18-20 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenecek

dunya-ralli-sampiyonasi-ucuncu-kez-marmariste

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayesine alınan, 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5’inci yarışı olan Türkiye Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 18-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Son iki yıldır ülkemizin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonu olan Türkiye Rallisi, Marmaris’in eşsiz çam ormanları ve muhteşem denizinin güzelliği eşliğinde, dünyaca ünlü pilotları ve binlerce turisti ağırlayacak. Covid-19 pandemisi nedeniyle ilk 3 yarış sonrasında ara verilen şampiyona, 04-06 Eylül tarihlerindeki Estonya Rallisi ile devam edecek ve ekipler bu yarışın ardından rotalarını Türkiye’ye çevirecekler. 18 Eylül Cuma günü başlayacak olan Türkiye Rallisi, Dünyanın en hızlı ralli pilotlarının nefes kesen mücadelelerine sahne olacak. 3 gün boyunca Marmaris, Ula ve Datça bölgelerindeki özel etaplarda devam edecek heyecan, 155 televizyon kanalından canlı yayınlarla tüm Dünya’ya ulaştırılacak.

“ÜLKEMİZİN TANITIMINA KATKIDA BULUNMAK İÇİN HAZIRIZ”

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, “Türkiye Rallisi organizasyonunun, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bir kez daha ülkemizin gücünü tüm dünyaya göstermek ve tanıtımına katkıda bulunmak için hazırız” dedi.

JONA SIEBEL: “GÜVENLİ BİR ORTAM OLUŞTURULACAK”

WRC Promoter CEO’su Jona Siebel de Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOSFED’e teşekkür ederek, “Marmaris, pandemi sonrasında alınan önlemler doğrultusunda, tüm katılımcı ve seyircilerin keyifle ve güvenle seyahat edebilecekleri popüler bir tatil beldesi. Organizasyon kapsamında güvenli bir ortam oluşturmak için FIA ve Sağlık Bakanlığı Covid-19 protokolleri uygulanacak” açıklamasını yaptı.

DHA

cigli-belediyesi-kurban-etlerini-ihtiyac-sahiplerine-iletiyor

Çiğli Belediyesi kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine iletiyor

Galatasaray’dan Altay’a iki genç