in ,

‘Dünyanın en kalitelisi olmaya aday’

Bir ilke imza atan Hillal Biyoteknoloji, daha önce üretilmeyen tedavi malzemeleri üretmeye başladı, hedef ise dünya pazarında yer almak

dunyanin-en-kalitelisi-olmaya-aday

Ege Serbest Bölgesi’nde tüm dünyaya mikroçip üretip ihraç eden Türk bilim insanı ve girişimcileri, “Hillal Biyoteknoloji” adıyla Ege Serbest Bölgesi’nde yeni bir fabrika daha açarak Türkiye’den daha önce üretilmeyen tüp bebek tedavi malzemelerini üretmeye başladı. Dünyada sadece 5 firmanın ürettiği, tüp bebek tedavisinde kullanılan embriyo kültür solüsyonlarını Türkiye’de ilk kez üretmeyi başaran Hillal Biyoteknoloji’nin Ege Serbest Bölgesi’ndeki tesisinin açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve davetlilerin katılımı ile yapıldı. Bir yıldır üzerinde çalışılan bu üretim ile milyonlarca dolarlık ithalata son verilmesi ve 2 yıl içinde çok daha fazla değerlerde ihracat yapılması hedefleniyor.

‘DESTEK VERECEĞİZ’

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “Milli teknoloji hamlesi sadece savunma sanayinde başarılı olmakla gerçekleşmeyecek, mutlaka sivil teknolojilerde de benzer bir başarı hikayelerini yazmak zorundayız. Bunu hem tam bağımsızlık iddiamızı güçlendirmek hem de Türkiyemizi daha yüksek düzeyde refaha eriştirmek için yapmak zorundayız. Savunma sanayindeki başarımızı diğer alanlara da taşımak için büyük bir çaba harcıyoruz. Yeni girişimlere bakanlık olarak hep destek vereceğiz”dedi.

‘GURURLUYUZ’

‘Hillal Bioteknoloji CEO’su Op. Dr. Selçuk Kılınç, “Tüp bebek uygulaması sırasında kullanılan, son derece hassas ve özel şartlarda üretilen bu ürünlerimizi Türkiye ve dünyada kabul gören akredite laboratuvarlarda testlere tabii tuttuk. Gördük ki ürettiğimiz ürün, dünyada üretilen diğerlerine göre en kaliteli, en taze ve en düşük maliyetlisi. Dünyada sadece 5 firmanın ürettiği embriyo kültür solüsyonlarını üreterek,milyon dolarlık ithalatın önüne geçerek çok daha fazlası değerleri, ülkemize ihracat geliri olarak kazandırmak istiyoruz. Uluslararası standartdaki, aseptik dolum tesisleri de olan steril oda özelliklerine haiz bu tür bir tesis Türkiye de ilk kez kuruldu. Tamamen öz sermayemiz ile bu yatırımı yaptık. MAX markasıyla ürettiğimiz bu ürün dünyanın en kalitelisi olmaya aday. Bu projede emeği geçen herkese de teşekkür ederim” diye konuştu.

chpli-ozgur-ozelden-kuruma-muhtar-olamazsin

CHP’li Özgür Özel’den Bakan Kurum’a ‘muhtar olamazsın!’ çıkışı

ingeder-tayfun-karabulut

‘İnciraltı’nın asırlık ağaçları S.O. S veriyor!’