in ,

Ebeveynler işsiz çocukları burslu

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile ING işbirliği Türkiye’de virüs salgını nedeniyle işsiz kalan ailelerin, eğitimlerini sürdüren öğrencilerine burs veriyor

ebeveynler-issiz-cocuklari-burslu

Virüs salgını nedeniyle işsiz kalan ebeveynlere sahip ilköğretim, ortaöğretim, lise, önlisans, lisans öğrencilerine Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve İNG Türkiye iş birliği ile verilecek burs takdir topladı. Başvuruları 16 Nisan – 24 Nisan tarihleri arasında online olarak yapılacak bursta, toplam bin öğrenciye karşılıksız burs verilecek. Başvuran adaylar arasından, koşulları taşıyan 500’ü “4+4+4 Programı” kapsamında öğrenim gören, 500’ü üniversiteli bin öğrenci 3 ay boyunca aylık 440 TL burs kazanacak. Başvuru sonuçları 8 Mayıs’ta açıklanacak.

‘BÜYÜK BİR EKİBİZ’

TOG Gençlik Destek Programları Yöneticisi Gülcan Güldereli salgın sürecinde yaptıkları en büyük desteğin bursiyerlere verilen bursları devam ettirmek olduğunu söyledi. Güldereli, “Var olan bursiyerlerimiz ile ilgili gerekli önlemleri aldık. Bursları kesmedik bu süreçte. YÖK üniversiteli öğrencilere okullarını dondurabileceklerini söyledi ve burslar devam etmiyor. Fakat biz donduruyor dahi olsalar devam etme kararı aldık” dedi. Güldereli sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun dışında paydaşımız ING Türkiye ile böyle bir projeye başladık. Bu süreçte Türkiye’nin durumunu gözettik. İhtiyaçlarını analiz ediyoruz ve analiz sonrası belli bir gelir düzeyi altında olan ve işini kaybedenlerin çok olumsuz etkilendiğini gördük. Bir ortaklık ile destek olmaya karar verdik. Bu nedenle fonu başlatıyoruz. İşine son verilen ebeveynin, son işinin 15 – 18 Mart 2020 genelgesi sonrası faaliyeti dondurulan işletmelerden kafe, restoran, eğlence, kişisel bakım hizmetleri, spor hizmetleri, otel, seyahat/tur firması iş kollarından herhangi biri olması koşulu ve belli bir gelir düzeyi altında olması şartı ile. Bu konuda büyük bir ekiple çalışıyoruz.”

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

izmirli-muhendisten-maskematik-iddiasi-patenti-bana-ait-belediyeyi-kiniyorum

İzmirli mühendisten ‘maskematik’ iddiası: Patenti bana ait

meslek-lisesinden-gonulden-uretim

Meslek lisesinden gönülden üretim