in ,

Efes Selçuk’un işletmeleri “Turuncu çember”e girecek

İzmir’de çizilen “Turuncu Çember” Efes Selçuk’un işletmelerini de içine alacak. Amaç sağlıklı ve güvenilir turizm…

efes-selcukun-isletmeleri-turuncu-cembere-girecek

İzmir’in hijyen standardı uygulaması “Turuncu ÇemberEfes Selçuk’ta da hayata geçiyor. Küresel salgınla birlikte yaşanan süreç ve sonrasında kentteki işletmelerin faaliyetlerine sağlıklı bir şekilde devam etmesini amaçlayan “Turuncu Çember” uygulaması ile Efes Selçuk’taki işletmelerin de normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmak, süreç içerisinde Efes Selçuk’un hijyenik ve güvenilir bir turizm destinasyonu olması, işletmelerin yurt içi ve yurt dışında tanıtımı hedefleniyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunu yürüttüğü İzmir Turizm Hijyen Kurulu, küresel pandemi sonrasında kentteki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için “Turuncu Çember” uygulamasını başlatıyor. İzmir’in önemli turizm destinasyonlarından biri olan İlham Veren Kent Efes Selçuk’ta yeme içme ve konaklama faaliyeti yürüten belediye ruhsatlı işletmeler, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyan ve ilgili mevzuat çerçevesinde denetimleri başarıyla tamamladıkları takdirde “Turuncu Çember” sertifikası ile ödüllendirilecek.

BAŞVURULAR EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NE

Efes Selçuk’ta “Turuncu Çember” içerisinde yer almak isteyen işletme sahipleri Efes Selçuk Belediyesi’ne şahsen ya da çevrimiçi başvurarak taleplerini iletebilecek. Efes Selçuk Belediyesi Çevre ve Sağlık Müdürlüğü, Ruhsat İşleri Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdür lüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Ticaret Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın temsilcilerinden oluşan bir komisyon, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde gerekli denetimleri yaparak, söz konusu işletmenin “Turuncu Çember” içinde yer alıp alamayacağına karar verecek.

menemende-hasat-bayrami

Menemen’de hasat bayramı

turkiyede-500-binden-fazla-kisi-karantinada

Türkiye’de 500 binden fazla kişi karantinada!