in ,

‘Enerji üreten hastane olarak öncü olacağız’

Hem bilimde hemde sıfır karbonda öncü olacaklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, “Amacımız herkesin yapamadığını yapmak” dedi

enerji-ureten-hastane-olarak-oncu-olacagiz

Sağlık alanında 27 yıldır önemli yatırımlara ve ilklere imza atan Sentez Sağlık Hizmetleri, Medical Park Hastaneler Grubu’ndan ayrılarak marka ismini Medical Point olarak değiştirdi. Düzenlenen basın toplantısı ile Medical Point Hastaneler Grubu en ince detaylarıyla birlikte tanıtıldı. Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerinin yeni adının Medical Point olarak değiştiğini basın mensupları ile paylaştı.

Karbon ayak izini sıfırlayacak adımlar atmaya hazırlandıklarını belirten ayrıca İzmir ve Ege’de enerji üreten hastane olarak öncü olmayı hedeflediklerini söyleyen Kubba, “Enerji ihtiyacını temiz kaynaklardan elde etme potansiyelinin İzmir’de var olduğunu görünce burada yaklaşık 4 megavatlık güneş enerji santrali yapma kararı aldık ve 6 ay içerisinde hizmete alma düşüncemiz var. Sıfır karbon üretimine ülkemizde katkı sunan öncü hastanelerden biri olacağız” dedi.

SIFIR KARBON TESİSİ

Enerji ihtiyacının temiz kaynaklardan elde etme potansiyelinin İzmir’de var olduğunun altını çizen Kubba, “İzmir’de sıfır karbon tesisi olma hayalimizi gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz. Bu sayede elektrik tüketiminde sıfır karbon ayak izimiz olacak. Bu proje ile İzmir ve Ege’de enerji üreten hastane olarak öncü olmayı hedefliyoruz. Söz konusu yatırım Manisa’nın Salihli ilçesinde yapılacak. Çünkü aynı enerji bölgesinde Gediz Elektrik’inde bağlantıları mevcut, orada İzmir’e göre verimli enerji temini daha olası olduğu için buraya yapıyoruz. Sıfır karbon üretimine ülkemizde katkı sunan öncü hastanelerden biri olacağız” açıklamalarında bulundu.

İZMİR MERKEZ OLACAK’

Çeyrek asrı aşkın süredir insanlara şifa dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kubba, dünyada referans kompleks olma amacı güttüklerini söyledi. Kubba, “Hastaneciliğe bundan tam 27 yıl önce başladık. Dönemin şartları gereği özel bir hastane kurmanın bütün zorluklarını yaşadık. Karşılaştığımız tüm engellere rağmen, kurulduğumuz günden bu yana kaliteli sağlık hizmeti sunma gayretinden vazgeçmedik ve asla pes etmedik. 27 yılda 10 milyonun üzerinde hastayı şifaya kavuşturduk, 100 binlerce ameliyat gerçekleştirdik, her zaman bundan gurur ve mutluluk duyduk. Sentez Sağlık A.Ş. olarak, İzmir hastanemizi; İzmir ve Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanesi olarak hayata geçirdik ve dünyada referans bir kompleks olma amacı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi ile işbirliği yaparak Tıp Fakültesi Hastanesi kimliğine kavuştuk” diye konuştu.

SAĞLIK TURİZMİNDE TERCİHİZ’

Yeni bir sağlık markasını Türkiye’ye kazandırmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kubba, “Yeni hastaneler grubu markamız Medical Point ile sağlık hizmetlerine devam etme kararımızı sizlere bildirmekten kıvanç duyuyoruz. Medical Point Hastaneler Grubu bünyesinde hizmet verecek; İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerimiz yerel dinamiklere entegre küresel bir marka yolculuğunun İzmir merkezli ilk adımları olacak. Toplamda 985 hasta yatağı, 308 hekim kadrosu ve 2 bin 584 çalışanı ile bu hedefe çok yakınız. 80 bine yakın uluslararası hasta envanterimizle, Sağlık turizminde, global ölçekte tercih sebebiyiz. Ayrıca vakıf üniversiteleri arasında en fazla yıllık bilimsel yayın yapan tıp fakültesi hastanesi olmanın da haklı gururunu yaşamaktayız” ifadelerine yer verdi.

GÜNEY HEDEF LOKASYON

Değişimle ilgili olarak sağlık kadrosunda herhangi bir değişiklik olmayacağını belirten Kubba, “Hem akademik ve uzman doktorlarımız, hem de deneyimli çalışanlarımızla aynı şekilde hizmete devam edeceğiz. Yeni markamız ile birlikte yeni projeleri de hayata geçireceğiz. Yeni hastane yapma kararımız var, elimizde bir hastane yapmak için lisans sahip olmamız lazım. Bizim şu an elimizde bekleyen bir lisans var ve onu İzmir hizmetine sunacağız. Lokasyon olarak en az buradan daha büyük bir hastanesi yerinin olması gerekiyor. Güney tarafında diyebilirim, çünkü Güney tarafında bir boşluk ve hizmete ihtiyaç olduğunu öngörüyoruz. Özellikle Urla, Çeşme ve Güney tarafından buraya gelen hastaların ayağına biz gitmek istiyoruz ve orada büyük yatırım yapmak istiyoruz. Hedefimiz kaliteli hizmeti devam ettirebilmek. Ardından İstanbul’da yeni bir hastane açabilmek, bu hedeflerimiz zaman içerisinde büyüyecektir. Amacımız herkesin yaptığını değil, herkesin yapamadığını yapabilmek. Kaliteli hizmet anlamında önümüzdeki süreçte sizlerle paylaşacağımız aksiyonlar olacaktır. Bunu hep birlikte yaşayacağız, her şey kaliteli yaşamak için” dedi.

KLİNİK ARAŞTIRMA DEPARTMANI’

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak ilk mezunlarını vereceklerini ve bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, klinik araştırmalar departmanı kurduklarının müjdesini de paylaştı. Beken, “Bazı ilaçlar eczanelerde yok. Hastalar yurt dışına gitmek zorunda olabiliyor. Bu anlamda artık gerekli alt yapı ile bu araştırmaları yapabiliyor hatta doktorlarımızı aktive ediyoruz” dedi. Bilim için çabaladıklarını vurgulayan Beken, “Hastaneler hepimiz için olmazsa olmaz bir kurum. Pandemi döneminde bile hastanemizin görüntüleme sistemlerini ve birçok aletlerini yapay zeka içeren cihazlarla değiştirdik. Özellikle güzel İzmir’in bu gibi sistemlere layık olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte teknolojik olarak tüm yenilikleri İzmir’le buluşturma arzusundayız. Bugün güneşin en güzel battığı kent İzmir’den tıpkı bir güneş gibi bilime ışık tutan yeni bir dünya markasının doğuşuna tanıklık ediyorsunuz. Tüm bu perspektifle yeni markamızın daha büyük başarılara yeni bir adım olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

RANA BEYZA ÖZTÜRK

Kocası tarafından sokak ortasında taşlı saldırıya uğrayan kadın hastaneye kaldırıldı

karsiyakada-gencler-goze-girdi

Karşıyaka’da gençler göze girdi