in ,

Erhan Abi’lerini ilgiyle izlediler

Beyaz Balon Anaokulu’nda İletişim Haftası kapsamında miniklere meslek tanıtım etkinliği düzenlendi. Tanınmış sunucu Erhan Önel, spikerlik mesleğini tanıtırken miniklerin merakı görülmeye değerdi.

beyaz-balonda-iletisim-haftasi-etkinlikleri

İzmir’in tanınmış ekran yüzlerinden başarılı sunucu Erhan Önel, Beyaz Balon Anaokulu’nda İletişim Haftası kapsamında miniklere meslekleri tanıtmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi.

Miniklerin yoğun ilgisi ve keyifle başlayan ziyarette fotoğraf makinası, kamera ve mikrofondan oluşan iletişim aletleri Erhan Önel tarafından çocuklara tanıtıldı. Keyifle başlayan tanıtım etkinliği süresince iletişimciler çocuklarla eğlenmeyi de ihmal etmedi. Öğretmenleriyle birlikte şarkılar söyleyen 5 yaş grubu sınıfına Erhan Önel de eşlik etti. Şarkılarla eğlenen ve keyifli zaman geçiren çocuklar daha sonra sunuculuk ve kamera kullanımına dair bilgileri Erhan Önel ve Ege Telgraf muhabirlerinden aldı. Mesleki bilgiler veren Önel, çocukları hem eğlendirdi hem öğretti. Erhan abilerine sorular soran minikler, daha sonra kamera ile tanıştı. Fotoğraf ve video çekmenin çok keyifli ve eğlenceli olduğunu dile getiren çocuklar, büyük merak duyarak kamerayı inceledi. Meraklı minikler arkadaşlarını kadrajlarına alarak uygulamalı olarak çekim yaptı. Etkinliğin sonunda konuşan minikler ,“Ekrandan kendimizi görmek çok güzeldi. Çok mutluyuz” dedi.

erhan-onel-iletisim-haftasi

‘UYGULAMAYLA KALICI OLUYOR’

Beyaz Balon Anaokulu öğretmenleri de etkinlikten çok keyif aldıklarını dile getirdi. Öğretmenler, “Biz mümkün olduğunca her üniteyi haftada bir işliyoruz. İşlediğimiz konuları ise elimizden geldiğince görselleştirmeye çalışıyoruz. Yaşları büyük olmadığı için onlara somut şeyler sunmak, öğrenmeyi kalıcı kılıyor. Bu sayede hem eğleniyorlar hem kalıcı öğrenme sağlamış oluyoruz. Ziyaretlerine gittiğimiz ve gelip mesleki tanıtım yapan pek çok kişi oluyor, değişik pek çok meslek grubu var. Fakat bu şekilde çok keyifli zaman geçirerek öğrenmiş oldular. Bizlerde mutluyuz” dedi. Öğretmenler de etkinlikten keyif aldıklarını dile getirerek son olarak, “Kısacası yapmaya çalıştığımız en önemli şey keyif alarak mutlu bir biçimde burada bulunmalarını sağlamak. Bizler için konuları somutlaştırarak anlatmak çok ama çok önemliydi” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk/ Özel Haber

 

suyun-basini-bundan-boyle-kadinlar-tutmali

‘Suyun başını bundan böyle kadınlar tutmalı’

kendisini-is-yerinde-tavana-iple-asti

Dikili’de intihar: Kendisini iş yerinde tavana iple astı