in ,

‘Evde kal sürecini fırsata çevirdiler!’

CHP’li Sındır 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün çevre sorunlarının, çevreye karşı sorumlulukların hatırlanması bakımından çok önemli bir gün olduğunu söyledi

chpli-sindir-salginin-cezasini-vatandasa-kesmeyin

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 5 Haziran Dünya Çevre gününün önemine değinen açıklamalar yaptı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün çevre sorunlarının, çevreye karşı sorumlulukların hatırlanması bakımından çok önemli bir gün olduğunu söyleyen Sındır, çevre konusunda bireysel ve toplumsal anlamda görev bilincinin, katılımcı sorumluluğun kazandırılması gerektiğin belirtti.
Geçtiğimiz günlerde Ege Çevre ve Kültür Platformu’nun (EGEÇEP) da bu konuda düzenlediği eyleme katıldıklarını hatırlatan Sındır, “Bizler de toplumda farkındalığı artırmak, duyarlılığa teşvik etmek ve çevreye karşı olan hassasiyeti vurgulamak istedik. Bizimki, çevresel felaketlerin, doğa talanının ve ekolojik yıkımın karşısında bir karşı duruştur. Ülkemizde, bölgemizde ve ilimizdeki doğanın, çevrenin talanına, ekolojik yıkımına neden olan ne varsa onunla mücadele edeceğiz” dedi.

‘KARŞISINDAYIZ!’

‘Evde kal’ sürecini bazı sermayelerin fırsata dönüştürdüğünü de sözlerine ekleyen CHP’li vekil Sındır, “İnsanların evde kalmasını çevre felaketine neden olan sermaye bir fırsat olarak gördü. Karşılarında engel olmadan, toplumsal muhalefet olmadan bunu aşabilmenin yollarını aradıklarını biliyoruz. Aslında tam tersi olarak bu süreci doğanın ne kadar önemli olduğunu, yaşamın sürdürülebilir olması gerektiği ve eğer önlem alınmazsa Kovid 19 gibi daha nice insanoğlunun yaşamını tehdit edecek süreçlerle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Doğanın dengesine müdahele oldukça ve özellikle doğal alanları madencilik, termik santraller, nükleer enerji ve sanayi işletmeleri adına yok eden anlayışın sonucunda dünyadaki yaşam tüketiliyor. Bizler bu konuyu çok önemsiyor ve doğanın dengesini bozacak her hareketin şiddetle karşısında olacağımızın bir kez daha sözünü veriyoruz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

otelciler-seve-seve-hizmet-verir-ama-mehmet-isler-etik-turofed

‘Tatil destek paketiyle sektör rahatlayacak’

baskan-arda-memurlar-icin-harekete-gecti

Başkan Arda’dan Muçay ve Atmaca hakkında suç duyurusu!