in ,

Folkart Incity’de anahtar teslimi

Bugüne kadar 11 yatırımı tamamladıklarını belirten Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, 12. projenin anahtar teslimini yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi

folkart-incityde-anahtar-teslim

Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’ndeki Folkart Incity projesinin inşaatı teknik ekiplerin özverili çalışmaları ile tamamlandı. Projede anahtar teslimleri başladı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Incity’de konut sahibi iş insanı Kamuran Habif’e dairesinin anahtarını teslim etti. Mesut Sancak, bugüne kadar 11 projede anahtar teslimlerini gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Sancak, son olarak bünyesinde Mektebim Koleji’nin de yer aldığı Folkart Time projesinde, anahtar teslimlerini 2018 yılında yaptıklarını kaydetti.

Mesut-Sancak-Kamuran-Habif-Metin-Sancak

5 Milyarlık yatırım

 Sancak, bugüne kadar İzmir’de 4 milyar liralık yatırım değerine sahip 11 projeyi tamamladıklarını ifade etti. Folkart Incity’nin tamamlanan 12. proje olduğuna işaret eden Sancak, bu proje ile İzmir’e yapılan toplam yatırım değerinin 5 milyar liraya yaklaştığını vurguladı. Folkart Vega projesinin lansmanını 2018 yılının Ekim ayında yaptıklarına dikkat çeken Sancak, “2019 yılı sonu itibariyle Folkart Vega, Folkart Boyalık Çeşme, Folkart Line ve Folkart Yaka Evleri projelerinde çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Merkez ofisimiz ve şantiyelerimiz ile birlikte yaklaşık 1500 kişilik bir ekiple sahada çalışıyoruz. Folkart Line ve Karşıyaka’daki Folkart Yaka Evleri projelerimizi de önümüzdeki yıl teslim edeceğiz” dedi.

Anıt ağaçlar

 Mesut Sancak, proje hakkında bilgi verdi. Folkart Incity’nin peyzaj düzenlemesine ayrı bir önem gösterdiklerini kaydeden Sancak, projede özel teras bahçeleri oluşturulduğunu anlattı. Sancak, iç avlu ve çevre düzenlemeleri için İtalya’dan zeytin ve meşe ağaçları getirdiklerini dile getirdi. Ağaçların özel olarak seçildiğini belirten Sancak, şunları söyledi: “Peyzajımızda 4 büyük ağacımız bulunuyor. Üç zeytin ve bir meşe ağacımız iç avluda yer alıyor. Zeytin ağaçlarımızın her biri yaklaşık 400 yaşında. Zeytin ağaçlarımızdan biri 12 metre uzunlukta. Diğerleri ise 8-9 metre uzunlukta. Meşe ağacımız ise 10 metre uzunluğa sahip. Bu ağaçlarımız ‘anıt ağaç’ kategorisinde. Uzunlukları 30 metreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca biliyorsunuz zeytin ölümsüz ağaçtır. Peyzajımıza ayrı bir güzellik katacak.”

Teslim süreci özeni

İnşaatı süresince ortalama günde 550 kişinin çalıştığı Folkart Incity, teknik ekiplerin özverili çalışmaları ile inşaatı zamanında tamamlandı. Folkart Incity teslimleri için ise 6 aşamalı bir plan hazırlandı. Bu planda 4 ayrı kontrol sistemi oluşturuldu. İnşaatı tamamlanan konut ve ticari alanlar, ilk olarak elektrik, mekanik, mimari ve diğer ekipler tarafından kontrol edildi. İkinci aşamadaki kontroller ise en ince detayına kadar Folkart bünyesindeki Kalite Kontrol Müdürlüğü mühendisleri tarafından yapıldı. Teslim Hizmetleri ekibi, daireleri tekrar kontrol etti. Teslime uygun daireler için randevu tarihleri belirlenerek, daire sahiplerine bilgi verildi. Her bir daire, teslim öncesinde son kez tekrar kontrol edilerek, randevu günü Teslim Hizmetleri ekibi tarafından sahiplerine teslim ediliyor. Böylece daireler 4 ayrı kontrol birimi tarafından, özenle denetlendikten sonra, randevu sürecinin ardından daire sahiplerine teslim edilmiş oldu. (Haber Merkezi)

bucada-buyuleyen-konser

Buca’da büyüleyen konser

cesmeli-muhtara-tesekkur-belgesi

918 litre atık yağ toplayan Çeşmeli muhtara ‘Teşekkür Belgesi’