in ,

Gelecek Partisi İzmir’de bir garip istifa açıklaması!

Gelecek Partisi İzmir’de 12 ilçe başkanı Karabağlar İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelerek istifa ettiklerini açıkladılar

gelecek-partisi-izmirde-bir-garip-istifa-aciklamasi

Genel başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi (GP) İzmir teşkilatlarında garip gelişmeler yaşanıyor. Daha önce Kurucu İl Başkanı Cem Kavur’un sürpriz istifasıyla sarsılan partide il başkanlığı görevine Mustafa Serhat Şener getirilmişti. Şener teşkilatlanma çalışmalarına başlarken, bu kez ilçe başkanlarının parti içi muhalefeti ile karşılaştı. 12 ilçe başkanı Karabağlar İlçe Başkanlığı’nda bir araya gelerek istifa ettiklerini açıkladılar. Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidanel, Menderes İlçe Başkanı Hanife Kural Yıldırım, Karabağlar İlçe Başkanı Murat Uzunöner, Karaburun İlçe Başkanı Mehmet Sebiy Zorbay, Seferihisar İlçe Başkanı Halil Budak, istifalarına gerekçe olarak Genel Merkez ile yaşanan sıkıntıları, atanan başkanları ve verilen vaatlerin yerine getirilmemesini gösterdi. Açıklamada ayrıca Genel Merkez’in ilçe başkanlarından onların kişisel menfaatlerine hareket etmelerini istediği de söylendi. Gaziemir İlçe Başkanı Mutlu Metin, Buca İlçe Başkanı İbrahim Yaşar, Tire İlçe başkanı Muharrem Bosnalı, Çeşme İlçe Başkanı İlknur Ağlar, Narlıdere İlçe Başkanı Semra Karvan, Balçova İlçe Başkanı Şebnem Gündoğdu ve Konak İlçe Başkanı Şeyhmus Arslan’ın da istifalarıyla İzmir’de 17 ilçe başkanlığı olan Gelecek Partisi İzmir’de istifa eden toplam ilçe sayısı 12 oldu. Bazı başkanların, gazetecilere “İsmimizi yazmayın” şeklindeki ricası ise “Garip bir istifa açıklaması” olarak yorumlandı.

“İSTİFA BİR HAKTIR”

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Serhat Şener ise il başkanlığına henüz resmi bir istifa gelmediğini belirterek, “İstifa bir haktır ve tek taraflıdır. İlçe başkanlarımızın istifa edeceği konusunda iddialar ortaya atılmaktadır. Bana herhangi bir istifa gelirse de derhal kabul ederim. Bizimle yol yürümek istemeyenlerle biz de yürüyemeyiz. Her iki taraf için hayırlı olsun” diye konuştu.

İbrahim Şengül

igrenc-olay-15-yasindaki-kiza-defalarca-tecavuz-etmisler

İğrenç olay! 16 yaşındaki kıza defalarca tecavüz etmişler!

korona-vakasi-artti-mi

Korona virüs kısıtlamaları 1 Kasım’a kadar uzatıldı