in ,

‘Gelişmeler olumlu ama beklentimizi karşılamadı’

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA), depremzedelerin sorunlarının çözümüne ilişkin son durum hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla bir basın toplantısı yaptı

gelismeler-olumlu-ama-beklentimizi-karsilamadi

Dernek binası önünde yapılan açıklamada İZDEDA Başkanı Haydar Özkan, depremzedelerin talepleriyle ilgili AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile yaptıkları görüşmenin detaylarını anlattı.

Özkan, “AK Parti Genel Başkanvekili Sayın Binali Yıldırım’ı bizden talep ettiği formlarla birlikte ziyaret ettik. Birçok konuda sizlere müjde verirken, bu güzel haberlerin yalnızca derneğimizde ilgili formu dolduran depremzedelerimizi kapsadığını özellikle ifade etmek isterim. Ağır ve orta hasarlı konutlar için, 12 yıl vadeli, 1.04 faizli kredi sağlanması hususunda mutabık kaldık. 1-2 yıl geri ödemesiz olması hususunda çalışma yapılıyor. Şu an ki koşullarda 2,05 faiz oranında 120 ay vadeli 400 bin TL kredi kullanacak olan vatandaşımızın ödeyeceği taksit tutarı 9 bin TL… Bizim yaptığımız çalışmalar sonucunda faiz oranı 1,04’edüşüyor ve vade 144 aya çıkıyor aylık ödememiz 5 bin 300 TL ve ödeme şekillerinizi kendiniz belirleyebileceksiniz. Devlet bankaları üzerinden, Halk Bankası koordinasyonunda verilecek” dedi.

‘Uzun süredir bir mücadele yürütüyorsunuz, önemli gelişmeler de yaşandı. Ancak bütün beklentileriniz karşılandı mı?’ sorusuna Özkan, “Hayır, beklentilerimizin yüzde 100’ünün karşılandığını söyleyemem. Çünkü bizim beklentimiz sıfır faiz oranıyla, 18 yıl vadeli krediydi. Şu andaki kredi bile beklentimizi karşılamadı” yanıtı verdi.

Sedat Araz

izmirli-sampiyonlar-icin-gurur-gunu

İzmirli şampiyonlar için gurur günü

gemisander-asbest-miktari-asilsiz-belgesiz-ve-gercege-aykiri

GEMİSANDER Başkanı Önal: Asbest miktarı asılsız, belgesiz ve gerçeğe aykırı!