in ,

Geri dönüşleri muhteşem oldu

Buca Mimar Kemalettin İlkokulu’nda anaokulu ve ilkokul sınıflarındaki öğrencilere çevre sevgisi ve bilinci kazandırmak amacıyla “Sıfır Atık Etkinlikleri” düzenlendi

geri-donusleri-muhtesem-oldu

Her geçen gün giderek büyüyen iklim değişikliğinin sebeplerinden sayılan çevre kirliliği ve geri dönüşüme verilen önem artıyor. Buca Mimar Kemalettin İlkokulu’nda 5 Haziran Dünya Çevre Günü için anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Okul Müdürü Özlem Törer ve Müdür Yardımcısı Ülkü Durmaz’ın yönetiminde sınıf öğretmenleri Serpil Bulut, Funda Özkan ile anaokulu öğretmeni Eylem Ağzıküçük, İngilizce Öğretmeni Çimen Okumuş ve resim öğretmeni Nesrin Yılmaz’ın yönlendirmeleriyle hoş vakitler geçirten “Sıfır Atık Etkinlikleri” düzenledi.

ÇEVRE TEMİZLENDİ

Ana sınıfları; geri dönüşüm ve resim sergisi ile müzikli gösteriler düzenledi. Minikler ayrıca atık malzemelere yeni bir amaç verip geri dönüştürerek oyuncak sergisi yaptı. Ana sınıflar çim adamlar birinci sınıflar da tohum topları hazırladı. Dördüncü sınıflar ise çevreden çöp toplayıp, okul çevresini temizlediler. Hem anaokulu hem ilkokul sınıflarındaki öğrencilere de sıfır atık ve geri dönüşüm ile ilgili film gösterimleri yapıldı. Öğrenci velilerinin katkılarıyla yüz boyama etkinliği düzenlendi. Ayrıca çevre bilinci ile ilgili çocuk şarkıları da söylendi. İkinci sınıflar çevre bilinci ile ilgili pankart hazırlayarak hem okulun içinde hem de okulun dışında sergiledi. Üçüncü sınıflar da ağaç kostümleri giydi ve okul bahçesinde dolaştı. Okul öğretmenlerince düzenlenen gösteriler ile etkinlikler sona erdi.

Ali Ekrem Kulağıduymaz/ÖZEL

izmir-fuari

İzmir’in Yeşil Cenneti: Kültürpark

‘Tek bir buğday tanesi bile artık çok kıymetli’