in ,

Gruşcu: Gençlerin sesi olmaya devam edeceğiz

CHP Konak İlçe Başkanlığı’nın basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle video konferans buluşmasında karşılaştığı ‘dislike’ tepkisi mizansen olarak işlendi

gruscu-genclerin-sesi-olmaya-devam-edecegiz

CHP Konak İlçe Başkanlığı ‘Türkiye’de Genç Olmak ve Ekonomi’ konulu bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Konak Meydanı Kemeraltı girişinde yapılan basın açıklamasında eğitim politikaları, genç işsizlik, kadın cinayetleri, internet sansürü, çoklu baro sistemi ve ekonomik kriz konuları eleştirildi.

Basın açıklamasını CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu okurken, gençlik kolları üyeleri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle youtube’da yaptığı video konferans buluşmasında karşılaştığı ‘dislike’ tepkisini mizansen şeklinde işledi. Açıklamaya, CHP Konak İlçe Örgütü üyeleri, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, meclis üyeleri ve vatandaşlar da katıldı. Hükümete eleştirilerde bulunan CHP Konak İlçe Başkanı Gruşçu, “18 yıldır yaratılan korku imparatorluğu içerisinde, hüzün ve acı ile başa çıkan kıymetli gençlerimiz Türkiye’nin umudu ve geleceği olmaya devam edeceklerdir. Yapılan tüm zulümlere karşı bir takım samimi görünme çabaları içerisine bürünenler, geçtiğimiz cuma günü dünyanın en çok takip edilen dijital platformu üzerinden yapmış oldukları yayında beklediklerini bulamamış, sınava giren yaklaşık iki buçuk milyon öğrenci tarafından büyük bir hezimete uğratılmışlardır. 18 yıllık saray yönetimi boyunca susturulan, sindirilen ve düşüncelerine değer verilmeyen tüm gençlerin sesi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Artık gün kavga değil, uzlaşma ve Türkiye için çözüm üretme günüdür’ diyerek konuşmasına başlayan Çağrı Gruşçu, “ Eğitimde, ekonomide ve adalette tam 18 yıldır yaşanan büyük yıkım, artık tahammül edilemez ve katlanılamaz bir hale gelmiştir. Defalarca kez söyledik ve asla söylemekten bıkmayacağız, Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor! Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler er ya da geç bunun hesabını halka vereceklerdir” diye konuştu.

iyi-partide-istifa-depremi

İYİ Parti İzmir’de divan oluştu: Kimler hangi görevde?

havai-fisek-fabrikasinda-patlama

Patlamada ölü ve yaralı sayısı arttı: 4 can kaybı, 97 yaralı var