in ,

‘Gücümüzü kurultayımızdan rüzgarı Akşener’den aldık…’

İYİ Parti’nin her geçen gün kurumsal kimliğini güçlendirdiğini ve daha da olgunlaştığını belirten İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “İnsanlar korkusuzlaştı, iyiliğe, güneşe koşuyor” dedi

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, gerçekleşen 2’nci Olağan Kurultay sonrası değerlendirmelerde bulundu.
Her geçen gün partinin kurumsal anlamda bütünleşmesi ve daha da olgunlaşmasını görmeye başladıklarını ve bu anlamda kurultayın da önemli bir misyon üstlendiğini belirten Başkan Kırkpınar, gelişmelerin yansımasını halkta gördüklerini söyledi.
Kurultayda Genel Başkan Akşener’in aldığı oy ile başarısını bir kez daha ispatladığını vurgulayan Kırkpınar, “Salonumuzda 1289 delegemiz vardı. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, oyların tamamını alarak yeniden göreve seçildi. Daha sonrasında da bin 1130 civarında oy ile de Genel İdare Kurulu’na (GİK) girecek arkadaşlarımız belirlendi. Parti disiplini dışında liderlerine olan güvenden ötürü pandemi döneminde dahi çok ciddi bir katılım sağlandı ve ciddi bir oy kullanım gerçekleşmiş oldu. Bu durumu da partimiz açısından çok önemli buluyorum. Yaklaşık 3 yıllık bir partide çarşaf liste yöntemi ile partinin üst yönetimi seçme anlamında çok hareketlenme oldu. İller ve bölgeler arası talepler, karşılıklı görüş alışverişleri oldu. Sonunda genel başkanımızın yakın çalışma arkadaşlarını seçeceği 50 kişilik yeni GİK listesi oluşturuldu. 15 kişi genel başkan yardımcısı olacak. Geriye kalan 35 kişi içinden kadın kotası dahilinde 13 kadın arkadaşımız da GİK’te görev yapacak. Dolayısıyla kendi alanlarında donanımlı isimler partimizin yönetiminde olacak. Yeni üyelerimizle de yol arkadaşlığı yapacak genel başkanımıza, partimize, üyelerimize bu kurultayın hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

‘HER ŞEY ÇOK İYİ…’

İzmir’den hiçbir partilinin GİK’te yer alamamasına ilişkin konuşan Kırkpınar, “Çok kıymetli, çalışkan iki milletvekilimiz var. Bu iki ismin de GİK’te yer almasını çok arzu ederdim. Hatta bu sayı 3 ve üstü de olabilirdi. Ancak en üst noktada temsil hakkı olan bir grup başkanvekilimiz bir de genel başkan yardımcımız var. Her iki vekilimiz de çok deneyimli ve çalışkan insanlar. İzmir İl Örgütü olarak yaşadığımız her türlü sorunun çözümü için Ankara’da canla başla çalışabilecek kişiler… Geçtiğimiz dönem üç isim GİK’te iken bu dönem kimsenin olmamasını kayıp gözüyle görmüyorum. Başkanlık divanında kimler olacak bilemiyorum ama şöyle değerlendirmek lazım: GİK sadece genel başkanın hükümeti takip etme ve Türkiye’de uygulanacak yöntemlerle ilgili kendi alanlarında uzman olan kişilerle istişare yaptığı bir yönetimdir. Bunun dışında olsaydı iyi olurdu ama olmadı üzülecek bir şey yok. İki tane milletvekilimiz sağlam da bir teşkilatımız var. Genel başkanımız Türkiye’deki 81 ilin il başkanları ile doğrudan bağlantı kuruyor. Hatta kendisi İzmir, İstanbul ve Ankara’nın teşkilat yapılanması ve teşkilatlarla ilgili yaşananlarla bizzat kendisi ilgileniyor. Şu anda her şey çok iyi gidiyor” ifadelerini kullandı.

“MHP’LEŞMEK GİBİ BİR ŞEY…”

Açıklamalarında kamuoyuna yansıyan ‘İYİ Parti MHP’leşiyor” söylemlerini de değerlendiren Başkan Kırkpınar, bu tarz yorumları son derece yanlış bulduğunu söyledi. “Genel başkanın talep ettiği isimlere baktığınızda bu değerlendirmenin ne kadar haksız olduğunu göreceksiniz” diyen Başkan Kırkpınar, şu açıklamalarda bulundu: “Bahadır Erdem, Ümit Özlale ya da hiçbir siyasi kimlik taşımadan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çok önemli görevler yapmış emekli kurmay albay Erdal Sarızeybek… Neresi MHP? Gelenlere bakıyorsunuz hiç de öyle bir şey yok… Tasfiye sözüne ben itibar etmem. Baktığınızda hala belli isimler GİK üyesi, yeniden de seçildiler. MHP’leşmek gibi bir şey yok. Bunu asla kabul etmem. Türkiye coğrafyasının tamamında ve üzerinde yaşayan herkese eşit mesafede durmak gibi bir misyonumuz var. Bölgeler arası, kültürler arası bir değerlendirme yapmadan toplumun bütününü kucaklayabilecek bir partimiz var. Dolayısıyla böyle dar kadrolarla, dar bir çerçeve içinde, ülkenin geleceği ile ilgili planlamada başkalarına destek olmak dışında bir icraatta bulunmayanlarla kimse bizi mukayese etmesin. Biz iktidar isteyen bir partiyiz; adımlarımız da yol haritamız da belli. Benzetmek istedikleri partinin iktidar partisine destek olmaktan başka bir şeyi yok. Biz İYİ Parti’yiz, hala kabullenemiyorlar.”

‘KORKUSUZLAŞTILAR’

Kurultayın siyasetle daha önce ilgilenmemiş birçok kişiye bile umut aşıladığını belirten Kırkpınar, “Platformun arkasında sabit olarak duran üç logo vardı: Birisi Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ‘EYT kazanacak’, birisi İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, son olarak da doğa için ‘Yaşama ve canlıya saygı’ mesajları yer aldı. Bu logolar üzerinden mesaj verilmek istendi. Türkiye’nin kaynaklarını doğru kullanırsanız, demokrasinin ve hukukun da üstünlüğü olursa her şey daha iyi olur. Burada ülkenin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanacak, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne saygılı genç bir nesil var… Üretim alanlarında kendilerine düşen görevleri yerine getirirler… Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi Türk milleti çalışkandır, zekidir. Bunu örseleye örseleye tüketen ve her geçen gün borçlanan bir toplum haline getirildik. ‘Komşularla sıfır sorun’ denildi, ne komşu kaldı ne de dost… Bu tarihi konuşmayı dikkatle dinleyen ve iyi analiz eden bir kitle bize ulaştı. Konak’ın Mehtap ve İsmet Paşa Mahalleleri ile Balçova ve Menemen’den yaklaşık 200 kişi bizi arayarak üyelik başvurusu yaptırmak istediklerini belirtti. Çok dikkat çekici bir şey var: Bu kitle apolitik yani daha önce siyasetle hiç ilgilenmemiş. İnsanlar korkusuzlaştı, iyiliğe, güneşe koşuyor” açıklamalarında bulundu.

‘DERTLERİ DİNLEYECEĞİZ’

Bundan sonraki süreçte izleyecekleri yol haritası hakkında da bilgiler veren Başkan Kırkpınar, “İzlememiz gereken yol haritasını zaten Genel Başkanımız duyurdu. ‘Şimdi millet bizi çağırıyor. Mahalle mahalle, sokak sokak dolaşacaksınız, çalınmadık kapı, sıkılmadık el, dinlenmedik dert bırakmayacaksınız’ dedi. Kendisi pandemi döneminde iki kez karantinaya alındı, ben de aynı şekilde iki kez karantinaya alındım. Bu salgının özellikle son dönemlerde çok hızla vaka sayılarının ve ölüm oranlarının artması bizi oldukça üzüyor. Ancak kendisi bu geçtiğimiz Ağustos ayı içinde ve Eylül başında da ilçe ilçe esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşla bir araya geldi. Kürsüde konuşmasında da yine gezeceğini söyledi. Biz de onu takip ediyor, ayak uydurmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz Nisan ayında Doğu ve Güneydoğu ziyaretleri planlanmıştı. Herhalde bu ziyaretler tamamlanır diye düşünüyorum. Biz de İzmir’deyiz. Kentimizde 15 ilçemiz kaldı. Bu ziyaretlerimize de devam edeceğiz. Genel başkanımızın da söylediği gibi alanlara inip vatandaşımızın dertlerini dinleyeceğiz” dedi.
Son olarak, ‘Gücümüzü kurultaydan, rüzgarımızı Akşener’den aldık’ diyerek konuşmasını tamamlayan Kırkpınar, “Bizim sadece dokunabildiğimiz insanlara değil; dokunamadığımız insanlara da mesajımız var. Biz onları biliyoruz… Esnaf, derdini anlatırken ‘Kardeşim devlet memuru size ismimi veremem’ diyor. ‘Parti kuramazlar’, ‘Kursalar da seçilemezler’, ‘Seçilse de dağılırlar’ dedikleri parti şimdi onların yarattığı korku duvarlarını bir bir yıkıyor. Cumhuriyet tarihinde kurulan partiler içinde en iyi siyasi üslup ve yönteme sahip partiyiz. Hiç kimseye hakaret etmeden, parmak sallamadan, herkese eşit mesafede hizmet vermek ve milli gelirden pay elde etmesini sağlayarak refah seviyesini artırmak istiyoruz. Türkiye’de belirli bir etnik kimlik üzerinden siyaset geliştirenlerin bizlerle ilgili kurdukları cümlelere bile kötü bir söz söylemiyoruz. Bu milletin artık birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe yaşaması en büyük arzumuz. Hem ekonomik sıkıntı hem siyasal anlamda sıkıntı… Bunun üzerine bir de kavga… Genel Başkanımızı halkın gönlünde sevgisini artıran şey duruşu ve söylemleridir. Dertlere derman istiyoruz. Hem de bağırıp çağırıp kimseyi kırmıyoruz. Dertleri biliyoruz, çözecek reçetemiz de var” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

mesut-ergin-havai-hatlar-acil-olarak-yeraltina-alinmalidir

Mesut Ergin: Havai hatlar acil olarak yeraltına alınmalıdır

izmirde-hurda-yuklu-tir-devrildi-surucu-yaralandi

İzmir’de hurda yüklü TIR devrildi, sürücü yaralandı